توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار:
پروژه‌های نفت و گاز دهلران را پیگیری می‌کنیم
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳
فرماندار دهلران گفت: دستاوردهای سفر هیات دولت به دهلران چهره منطقه را دگرگون می‌کند.
 
عرش نیوز؛امیدعلی سبزی اظهار کرد: دولت یازدهم در سفر نخست خود به استان ایلام برنامه‌های متعددی را برای ایجاد طرح‌های عمرانی و اقتصادی در شهرستان دهلران تصویب کرد.

 
وی راه‌اندازی آموزشکده کشاورزی دهلران با اعتبار 45 میلیارد ریال را از جمله برنامه‌های دولت برای توسعه این منطقه عنوان کرد و افزود: 300 میلیارد ریال به صورت فاینانس و 160 میلیارد ریال نیز برای تکمیل اراضی عین خوش، فکه و شبکه‌های آبیاری منطقه اختصاص یافت.

 
سبزی با اشاره به این‌که در این سفر 160 میلیارد ریال به صورت فاینانس و 150 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای بند انحرافی دویرج و فکه و 8 میلیارد ریال برای تجهیزات پزشکی در شهرستان دهلران در نظر گرفته شده، به اقدامات دولت یازدهم در اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و طرح تحول سلامت

 
اشاره کرد.

 
سبزی اظهار کرد: در طرح تحول سلامت مردم تنها 10 درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کنند و 90 درصد دیگر را دولت از محل اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها پرداخت می‌کند که خدمتی بزرگ در حوزه بهداشت و سلامت است.

 
وی ادامه داد: بیش از 90 درصد نفت و گاز غرب در دهلران تولید می‌‍شود و بدین خاطر پیگیری پروژه‌های نفت و گاز شهرستان بویژه پتروشیمی و پالایشگاه به جد در دستور کار است و انتظار می‌رود با کمک دولت تدبیر و امید، مدیریت ارشد استان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی روند عملیات اجرایی آنها تسریع شود. ایسنا
کد مطلب: 276249