توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تعاون البرز:
بانک اطلاعاتی تخصص‌های بازنشستگان استان البرز تدوین می‌شود
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۸
مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز گفت :در طرح پژوهشی امکان‌سنجی ساماندهی بازنشستگان متخصص در البرز بانک اطلاعاتی تخصص های بازنشستگان تدوین می شود.
به گزارش عرش نیوز، به نقل ازروابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز، علی‌ایمانی با اشاره به اجرای طرح پژوهشی امکان‌سنجی ساماندهی بازنشستگان متخصص در البرز اظهار‌ داشت: با توجه به حضور پررنگ بازنشستگان تامین اجتماعی در استان و وجود نخبگان پیشکسوت بازنشسته و به منظور گسترش فرهنگ پژوهش و ایجاد پویایی علمی جامعه بازنشستگان متخصص و استفاده از تجارب آنان در رشته های مختلف این طرح برای اولین بار در کشور اجرایی می‌شود.

وی افزود : این طرح نخستین بار در کشور آلمان پیاده سازی شده که موفقیت‌هایی را نیز در سایر کشورها در جهت بکار‌گیری از تخصص و تجارب بازنشستگان کسب کرده است .

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرزبیان‌کرد:با همت موسسه کار و تامین اجتماعی و اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی و بازنشستگان متخصص استان برای اولین بار این طرح در کشور و در استان البرز پایه‌گذاری و در حال تحقیق و اجرا می باشد.

وی اهداف این طرح را استفاده از تخصص بازنشستگان،ایجاد درآمدتکمیلی و تقویت روحیه و کارایی بازنشستگان اعلام‌کرد وگفت : این طرح در فاز مطالعاتی خود ، انجام مطالعه و بررسی نیاز سازمان‌ها به خدمات مشاوره‌ای تخصصی بازنشستگان،بررسی وضعیت فرهنگی اقتصادی بازنشستگان و جمع آوری و ایجاد بانک اطلاعاتی از مشخصات و تخصص‌های بازنشستگان استان را در دست تدوین دارد.

مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی مزایای اجرای طرح مذکور را استفاده از توان تخصصی افراد،صرفه جویی در هزینه‌های مشاوره ای،کاهش آسیب‌های اجتماعی ،کاهش هزینه‌های درمانی بازنشستگان و ایجاد رضایتمندی و احساس آرامش در بازنشستگان اعلام کرد.

ایمانی با اشاره به فواید این طرح برای بازنشستگان خاطرنشان‌کرد: با اجرای این طرح در استان می توانیم با تعیین ویژگی‌های روانشناسی بازنشستگان جهت راه اندازی‌کسب وکار،برگزاری دوره‌های آموزش کارآفرینی،طراحی و اجرای فرایندهای لازم جهت همکاری بازنشستگان در مشاغل تخصصی،تهیه آئین نامه نحوه تشکیل و تعیین مدیریت کانون مدیران و متخصصین بازنشسته در جهت رشد و پویایی تخصصی بازنشستگان و توسعه استان به اهداف این طرح دست پیدا کنیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 336648