استاندار کرمان :
عقب افتادگی کرمان با بودجه ناچیز دولتی قابل جبران نیست/ نباید اجازه دهیم که در سهم سرانه استان دست اندازی شود
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۹
استاندار کرمان با اشاره به بودجه ناچیز استانی گفت: اعتبارات کم دولتی نمی تواند پاسخگوی نیازهای استان باشد.
عقب افتادگی کرمان با بودجه ناچیز دولتی قابل جبران نیست/ نباید اجازه دهیم که در سهم سرانه استان دست اندازی شود
  به گزارش عرش نیوز،علیررضا رزم حسینی صبح شنبه در شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به بودجه عمرانی 496 میلیارد تومانی استان کرمان اظهار داشت: نباید با اعمال نفوذ عده ای از بودجه شهرستان های محروم برداشته و این بودجه صرف شهرستانی برخوردار شود.

وی اعمال نفوذ در بودجه ناچیز استانی را دور از عدالت دانست و تصریح کرد: باید به دنبال افزایش بودجه استانی باشیم و در کنار این چنانچه نیروی مردمی و بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها و پروژه ها به کار گرفته شوند بسیاری از مشکلات برطرف می شود.

وی با اشاره به اینکه عقب افتادگی استان کرمان با بودجه ناچیز دولتی قابل جبران نیست، اذعان داشت: با توجه به اینکه این دولت، دولت بی پولی است و سال آینده نیز سال خوبی به لحاظ مالی نخواهد بود لذا باید حتما مشارکت مردمی افزایش پیدا کند.

لزوم فعال شدن کارگروه‌های جذب مشارکتهای مردمی

رزم حسینی با تاکید بر لزوم فعال شدن کارگروه‌های جذب مشارکتهای مردمی در استان، گفت: باید پروژه ها و مزیت های جدیدی برای استان کرمان تعریف و در اختیار همگان قرار داده شود تا زمینه برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز فراهم شود زیرا این امر می تواند بار سنگینی را از دوش دولت بردارد.

استاندار کرمان بر لزوم حضور مدیران عالی رتبه در جلسات شورای توسعه و برنامه ریزی استان تاکید کرد و افزود: باید از ظرفیت نمایندگان به خوبی بهره برده شود چرا که مجمع نمایندگان دارای جایگاه ویژه ای بوده و با قدرتی که نمایندگان دارند می تواند برای استان جذب اعتبار کنند.

وی همچنین به مثلث توسعه استان اشاره کرد و ابراز داشت: با شکل گیری این مثلث انسجام مدیریتی برای توسعه کرمان ایجاد می شود.

رزم حسینی معیار مردم برای مسئولین را خدمتگذاری آنها عنوان کرد و افزود: مسئولان باید به گونه ای عمل کنند که بعد از مدتی خدمات و آثار اقدامات آنها برای مردم آشکار شود.

واگذاری پروژه های زیر 80 درصد به بخش خصوصی

نماینده عالی دولت در استان کرمان با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم که در سهم سرانه استان دست اندازی شود، افزود: بر طبق پیش بینی صورت گرفته دولت در سال آینده پروژه های زیر 80 درصد را با قیمت ناچیز به بخش خصوصی واگذار می کند.

وی یادآور شد: این فرصتی مغتنم برای مشارکت بخش خصوصی و همچنین تکمیل پروژه های نیمه تمام است.

استاندار کرمان از مسئولین استانی خواست که زودتر از زمانبندی در نظر گرفته شده پروژه های استانی را ارزیابی و مشخص کنند که در چه مرحله ای از پیشرفت قرار دارند.

صاحبان سرمایه به دنبال ایجاد فضای جدید برای برون رفت از رکود تورمی

وی با اشاره به عدم ثبات بازار سکه، طلا و دلار ابراز داشت: وضعیت اقتصادی کشور به صورت رکود تورمی است و در چنین شرایطی صاحبان سرمایه به دنبال ایجاد فضای جدید برای برون رفت از این رکود تورمی هستند.

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: باید ظرف یک ماه آینده تکلیف پروژه های استان مشخص شود و همانطور که گفته شد تکمیل پروژه های بالای 80 درصد به عهده دولت و این امر در خصوص پروژه های انتفاعی نیز به بخش خصوصی واگذار می شود.
وی همچنین تاکید کرد که کیفیت جلسات شورای توسعه و برنامه ریزی افزایش پیدا کند.

رزم حسینی گفت: بخش خصوصی تنها انتظاری که مسئولین دارد احترام است و این بخش می تواند در ظرفیت های اقتصادی استان مشارکت چشمگیری کند.

ایجاد روحیه نشاط و شادابی نیاز جامعه

وی همچنین بر لزوم ایجاد روحیه شادی و نشاط در جامعه تاکید کرد و اذعان داشت: باید از هرگونه افراط و تفریط چه در مسائل سیاسی و چه در مسائل فرهنگی پرهیز شود و همانگونه که در ماههای محرم و صفر به عزاداری می پردازیم در ماه ربیع الاول نیز باید فضای بانشاط و شاد در جامعه ایجاد کنیم.

وی اسلام را دین مدار و شادی دانست و تصرح کرد: نباید با تکیه به بعضی موارد جوانان را دل زده کنیم و باید کمک کنیم تا با همکاری یکدیگر به تعادل برسیم.

استاندار کرمان با توصیه به مسئولین در خصوص افزایش روحیه نقدپذیری تصریح کرد: افزایش روحیه شادی و نشاط و جذب جوانان می تواند عامل موثر برای جلوگیری از بداخلاقی ها و مراجعه به ماهواره ها شود.

وی بر لزوم پرهیز از دورویی، نفاق و تظاهر تاکید کرد و گفت: پست های امروزی برای همگان گذارا هستند و ما باید با هدف رضای الهی و افزایش رفاه مردم گام برداریم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه سطح رفاه مردم رابطه مستقیم با دیانت مردم دارد، گفت: همه دستگاه ها باید با یکدیگر متحد و همگن بوده و برای توسعه استان تلاش کنند و ما باید جدا از هرگونه خودسانسوری پرهیز کنیم.

وی ادامه داد: باید فضایی ایجاد شود تا افراد بتوانند در کارگروه ها به طور صریح نقطه نظرات خود را مطرح کرده و به راهکارهای عملی در خصوص مشکلات دست پیدا کنیم.

استاندار کرمان گفت: اگر مشکلات مطرح شود مردم قطعا کمک و همکاری خواهند کرد همانگونه که تا به امروز نیز هرگاه کمک مردم نیاز بوده شاهد پشتیبانی و همکاری آنها بوده ایم و اکنون همین مردم از ما توقع نشاط و شادابی دارند.

اتمام پروژه های نیمه تمام در راس برنامه های مدیران قرار گیرد

وی یادآور شد: در واقعی وقتی گفته می شود که کارنامه مسئولی خوب و قابل قبول است که کارهای نیمه تمام را به اتمام برساند و لذا مسئولین باید با وزیر و معاون وزیر مربوط بهدستگاه خود در خصوص مشکلات موجود صحبت کرده و بتوانند کارهای نیمه تمام را به پایان برسانند.

وی تاکید کرد که باید بحث نشاط آفرینی در جامعه در شورای فرهنگی استان مورد توجه بیشتر قرار گیرد./مهر
کد مطلب: 186348