عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
مخالفت آمریکا با حضور ایران در ژنو 2 نشانه تداوم ایران‌ستیزی است
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۲
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران ضرورتی برای حضور در ژنو 2 ندارد، گفت: مخالفت و تهدید آمریکا برای جلب توجه هم‌پیمانان خود در تداوم ایران‌ستیزی است.
   به گزارش عرش نیوز،صفر نعیمی‌رز امروز با اشاره به مذاکرات ژنو ۲ و حضور ایران در آن، اظهار کرد: تهدیدات آمریکا علیه ایران تازگی ندارد.

وی ابراز داشت: مخالفت آمریکا با حضور ایران در مذاکرات ژنو ۲، برای جلب توجه هم‌پیمانان و شرکای او در جنایت‌های خود است که نشان دهد ایران‌ستیزی‌اش پابرجاست.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها از طرف دیگر ایران را تحسین می‌کنند تا نشان دهند که قابل اعتماد نیستند و نمی‌توان تحسین‌ها را جدی گرفت.

وی با بیان اینکه ایران ابرقدرت اسلامی در دنیا است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل آمریکایی‌ها می‌خواهند ایران را داشته باشند اما دست از تهدید و توطئه بر نمی‌دارند.

نعیمی‌رز با تأکید بر اینکه ایران برای حضور در مذاکرات ژنو ۲ ضرورتی نمی‌بیند، یادآور شد: مخالفت آمریکا و همپیمانانش حضور ایران در ژنو ۲ را پررنگ‌تر می‌کند.

وی اضافه کرد: اصرار آنها در حضور نیافتن ایران در مذاکرات ژنو ۲ بیشتر این مسئله را جریحه‌دار می‌کند و آنها نیز متوجه قضیه شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره گفت‌وگوهای فنی بین بازرسان آژانس و کارشناسان فنی سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: این گفت‌وگوها درباره اقدام‌های داوطلبانه ایران بوده که در حال نهایی شدن است و ما به تیم هسته‌ای خوش‌بین هستیم.

وی با بیان اینکه پس از گفت‌وگوهای فنی فرآیند تعلیق داوطلبانه غنی‌سازی ۲۰ درصد آغاز می‌شود، گفت: نقطه آغاز عملیات تعلیق غنی‌سازی و اکسیدسازی و رقیق‌سازی ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد با تأخیر خواهد بود.

نماینده مردم آستارا در مجلس اضافه کرد: این در حالی است که پیش از این قرار بود اوایل وقت اداری امروز، بین ساعت ۸ یا ۹ عملیات تعلیق غنی‌سازی ۲۰ درصد آغاز شود.

به گفته وی، قرار بود امروز رقیق‌سازی و اکسیدسازی ذخایر ۲۰ درصدی آغاز شود که با ادامه گفت‌وگوهای فنی این زمان به تأخیر افتاده است.

نعیمی‌رز درباره اظهارات برخی نمایندگان در آگاه نبودن از بندهای قرارداد مذاکرات ژنو، یادآور شد: معتقد هستیم کار پس از نتیجه‌گیری کامل منعکس شود./فارس
کد مطلب: 196347