توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عمده مسکن‌های مهر کشور تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن مهر برای ۲ میلیون و ۳۰۰هزار واحد مسکن در کشور قرارداد منعقد شده است، گفت: بخش عمده مسکن مهر تا پایان سال ۹۴ با تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش عرش نیوز؛احمد اصغری مهر آبادی با اشاره به اینکه در بحث مسکن مهر در کشور 2میلیون و 300هزار واحد قرارداد بسته شده، اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و 220 هزار واحد تحویل مردم شده و 114 هزار واحد نیز آماده واگذاری است، ضمن اینکه مابقی پس از آماده شدن خدمات زیربنایی توسط وزارت نیرو تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به مصوبه جلسه شورای مسکن همدان مبنی بر پرداخت 500 هزارتومان برای هر واحد باقی مانده از مسکن مهر، بیان کرد: این مصوبه شامل شهرستان تویسرکان نیز می‌شود و دولت تا جایی که امکان دارد در بحث مسکن مهر کمک کرده است. 

مهرآبادی با اشاره به ارائه وام‌های ارزان قیمت دولت با سود 4 تا 7 درصد به متقاضیان مسکن مهر تصریح کرد: مقرر شده بانک‌ها نیز در راستای کمک بیشتر به مردم، اقساط وام‌ها را به صورت پلکانی انجام دهند و به طور مثال به جای ماهیانه 340 هزار تومان اقساط از 180 تا 200هزار تومان باشد. 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: براساس قانون برای مساکن مهر سود دوران مشارکت برای واحدهایی که قبل از 89شروع شده‌اند12 درصد و وام‌های فروش اقساطی4درصد است و برای بعد از سال 93 نیز سود دوران مشارکت و هم وام فروش اقساطی 4درصد محاسبه شده‌ است. 

مهرآبادی با ابراز خرسندی از فعالیت‌هایی خوبی که در بخش مسکن مهر در استان همدان انجام شده‌است، گفت: حدود 8 هزار واحد تا پایان امسال به اتمام می‌رسد و هزار واحد نیز تحویل شده است. 

وی افزود: 7 هزار واحد نیز برای سال آینده باقی می‌ماند که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بحث پروژه مسکن مهر در استان همدان تا سال آینده تمام می‌شود. 

قائم مقام وزیر راه‌وشهرسازی اظهار کرد: خوشبختانه در تویسرکان هم بسیار خوب عمل شده و از 2505 واحد 1950 واحد تحویل شده و 525 هم آماده بهره‌برداری است و تنها 30واحد باقی می‌ماند. 

وی دلیل تأخیر در برخی پروژه‌ها را تعلل اعضا، معارض زمین، کاهلی سازنده تعاونی، اختلاف مالی هیئت مدیره و تعاونی‌ها عنوان کرد و افزود: این مسائل شناسایی شده و به زودی حل می‌شود که خوشبختانه در تویسرکان در این زمینه به خوبی عمل شده و تعاونی‌ها خوب عمل کردند، ضمن اینکه بیشتر واحدهایی که قرارداد آنها بسته شده بود تحویل صاحبان آن شده‌ است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 338943