توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
تخلفات رحیمی ربطی به دولت احمدی‌نژاد ندارد/بعید می‌دانم ظریف استیضاح شود
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: تخلفات رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق ربطی به دولت نهم و دهم و احمدی‌نژاد ندارد و ماجرا به پیش از آن برمی‌گردد.
به گزارش عرش نیوز؛منصور حقیقت‌پور اظهار کرد: تخلفات رحیمی مربوط به دوران مسئولیت او در دیوان محسابات است و بنده به رغم آنکه هیچ همخوانی با تفکر سیاسی و منش احمدی‌نژاد ندارم اما باید صادقانه بگویم که تخلفات رحیمی مربوط به دولت احمدی‌نژاد نیست.

 
وی افزود: این تخلفات مربوط به سال‌های قبل از 84 است که به احتمال زیاد در دولت اصلاحات و یا کارگزاران اتفاق افتاده است.

 
ظریف چون در پاریس سکونت داشته با آداب و رسوم ایرانی چندان آشنا نیست

 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد تذکر سئوال و استیضاح از ظریف در مجلس تصریح کرد: هرکس در این زمینه اظهارنظر کرده نظر خود را گفته است و اصلا چنین چیزی صحت ندارد فقط تعدادی از نمایندگان سئوالی از ظریف داشته‌اند که قرار است وزیر امور خارجه به آن‌ها پاسخ دهد وگرنه استیضاحی در کار نیست.

 
حقیقت‌پور عنوان کرد: ما نیز این اقدامات را حرکتی سبک سرانه می‌دانیم ولی اینکه بخواهیم برای هر موضوع و مطلبی وزیر را به  مجلس بکشانیم عقلانی و منطقی به نظر نمی‌رسد.

 
وی یادآور شد: اصلا در دیدگاه غربی‌ها و آن‌هایی که در اروپا سکونت داشتند برخی از رفتارها همچون پیاده‌روی با امثال جان کری برای آن‌ها عادی به نظر می‌رسد.

 
حقیقت‌پور عنوان کرد: بنده به ظریف اعلام کردم که حتما یک جامعه‌شناس همراه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باشد تا برخی از مواردی که اشکال تولید کرده و ابهام به وجود می‌آورد برطرف شود که انتظار می‌رود ظریف با برخی واقع‌بینی‌ها رفتارهای نامتعارف را کنار بگذارد.

 
مجلس نباید در قیمت‌گذاری دلار ورود پیدا کند

 
وی به مرگ پادشاه عربستان و امکان افزایش قیمت نفت اشاره کرد و ادامه داد: آرام آرام قیمت نفت افزایش خواهد یافت و باید منتظر بود تا ادامه این فرایند را مشاهده کرد.

 
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال آینده 71 هزار میلیارد تومان بودجه دولت از منابع نفت پیش‌بینی شده است، گفت: باید در قطع وابستگی اقتصادی کشور به نفت تلاش کنیم و سعی‌مان بر این باشد تا با وابستگی کمتر به نفت نسبت به ذخیره‌سازی این منابع در صندوق توسعه ملی اقدام کنیم.

 
حقیقت‌پور تصریح کرد: دولت چاره‌ای ندارد جز اینکه صرفه‌جویی و یا استقراض از صندوق توسعه ملی را در دستور کار قرار دهد تا بخشی از بدهی‌های خود را که ناشی از قیمت نفت است برطرف کند.

 
وی ادامه داد: مجلس به هیچ‌وجه نباید در قیمت‌گذاری دلار ورود پیدا کند بلکه این کار را باید خود دولت با توجه به منابع درآمدی تنظیم کرده و فروش نفت خود را به شکل مناسب انجام دهد.

 
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان گفت: در اقتصاد سال 94 ضرورت دارد یک نگاه ویژه به منابع درآمدی متنوع و رفع برخی از نواقصات انجام شود.


منبع:فارس
کد مطلب: 359544