توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان فارس:
حل مشکل خشکسالی در استان فارس به یک خیزش نیاز دارد
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: مسأله آب در استان فارس موضوع حساس و مهمی است و حل مشکل خشکسالی که سال‌هاست گریبان استان فارس را گرفته به یک خیزش احتیاج دارد.
به گزارش عرش نیوز، آیت‌الله اسدالله ایمانی در شورای برنامه‌ریزی استان که با حضور سخنگوی دولت برگزار شد، اظهار کرد: در استان فارس که از نظر جمعیت و وسعت یک استان ویژه محسوب می‌شود همدلی و هماهنگی در تمام مجموعه‌ها برقرار است و همه با همکاری و تعاون راه رسیدن به آرمان‌های بلند را طی می‌کنند.

وی با بیان اینکه همه با حفظ جایگاه‌ها اصل همکاری را در نظر دارند، افزود: مسئولان استان فارس در محیطی سراسر صفا و آرامش مسئولیت خود را ادامه داده و استاندار فارس در مدت مسئولیت خود فضای کار و تلاش را در حد اختیار خود ایجاد کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با مسئولان اجرایی استان همکاری لازم را دارند، خاطرنشان کرد: نمایندگان به طور مداوم و مستمر جلساتی تلفیقی با مسئولان اجرایی دارند و مسائل کلان استان را دنبال می‌کنند.

آیت‌‌الله ایمانی با بیان اینکه مردم استان فارس بنا به بیانات مقام معظم رهبری اهل حال و مردمی مظلومند و اهل داد و فریاد نیستند، تصریح کرد: به مسائل استان فارس در سطح کلان و ملی آن‌طور که باید توجه نشده و باید غفلت‌های صورت گرفته در برنامه‌های گذشته جبران شود.

وی با اشاره به اینکه دولت اعتدال دولتی است که اصول کارش پیش و پس از آمدن را اعتدال قرار داده، بیان کرد: این دولت باید سعی کند تفریطی که در گذشته انجام شده را برای آینده جبران کرده تا مشکلات به وجود آمده برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه این استان در عرصه‌های مختلف خدمات ارزشمندی به کشور داشته و دارد، اظهار کرد: تولید محصولات کشاورزی و در رتبه نخست قرار گرفتن استان فارس در راستای تولید محصولات کشاورزی و دامی سبب کاهش شدید آب‌های زیرزمینی استان شده و این موضوع تبعات جبران‌ناپذیری از جمله خشک شدن دریاچه‌های استان را در پی داشته است.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به اینکه امروز فارس بیش از 10 درصد محصولات زراعی، کشاورزی و دامی کشور را تولید می‌کند، افزود: این در حالی است که جمعیت و وسعت استان فارس کمتر از 10 درصد کشور بوده و این خدمات با هزینه کردن از سرمایه‌های استان به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه کارهای خیر در استان فارس و شهر شیراز رونق بسیار دارد، خاطرنشان کرد: خدمات فراوانی از سوی مردم به استان شده که بار زیادی را از دوش دولت برداشته و این استان از نظر ریالی بالاتر از همه استان‌های کشور به اقشار جامعه کمک مالی داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تأکید کرد: طبیعی است که در مقابل این خدمات استان انتظاراتی هست که در این خشکسالی که سال‌هاست گریبان استان را گرفته کوششی برای این مردم انجام شود و من در ابتدای مسئولیتم در استان فارس یادداشتی را به مقام معظم رهبری ارائه داده و به اینکه استان به یک خیزش احتیاج دارد اشاره کردم.

آیت‌الله ایمانی خطاب به سخنگوی دولت که در این شورا حضور داشت، گفت: مسأله آب در استان فارس موضوع حساس و مهمی است که امیدواریم با حضور شما در استان آینده فارس بهتر از گذشته رقم بخورد.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 329745