توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره زکات کمیته امداد آذربایجان غربی خبر داد
جمع‌آوری 37 میلیارد ریال زکات در آذربایجان غربی
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰
رئیس اداره زکات کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: در سه ماه نخست امسال میزان 37 میلیارد ریال زکات در آذربایجان غربی جمع‌آوری شده است.
 
عرش نیوز به نقل از فارس؛حجت‌الاسلام جابر شوقی امروز در ارومیه اظهار داشت: اهمیت پرداخت زکات تا حدی است که در کلام وحی نیز به آن توصیه شده است.

 
وی یکی از علل عمل به فریضه زکات را کمک به حل مشکلات نیازمندان عنوان کرد و افزود: پرداخت و عمل به زکات باید در جامعه فرهنگ‌سازی شده تا بسیاری از تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها در جامعه ریشه‌کن شود.

 
رئیس اداره زکات کمیته امداد آذربایجان غربی بیان کرد: از محل جمع‌آوری زکات در این استان سه ماه نخست امسال 37 میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شده است.

 
وی با اشاره به میزان جمع‌آوری شده زکات نسبت به سال گذشته، افزود: زکات جمع‌آوری شده در آذربایجان غربی نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

 
شوقی تصریح کرد: از محل درآمدهای زکات امسال در آذربایجان غربی در بخش عمرانی تعداد 54 باب مسجد و حسینیه در این استان احداث شده است.

 
وی به ایجاد طرح‌های فرهنگی از محل جمع‌آوری زکات در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: پنج طرح مددجوی و 14 طرح عام‌المنفعه روستایی امسال در آذربایجان غربی ایجاد شده است.

 
رئیس اداره زکات کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: در سه ماه نخست امسال اعتباری نزدیک به 32 میلیارد ریال از مبلغ جمع‌آوری شده زکات در آذربایجان غربی به‌منظور تهیه جهیزیه هزار نوعروس هزینه شده است.

 
وی افزود: از برنامه‌های آینده ستاد احیای زکات در آذربایجان غربی، همکاری با دستگاه‌های اجرایی به‌منظور جمع‌آوری زکات بیشتر و تحت پوشش قرار دادن تعداد بیشتر نیازمندان است.
کد مطلب: 283548