توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اتاق اصناف استان سمنان:
۳۵ هزار واحد صنفی در استان سمنان با مشکل رکود مواجه‌اند
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
رئیس اتاق اصناف استان سمنان گفت: ۳۵ هزار واحد صنفی در استان سمنان با مشکل رکود مواجه هستند که باید سایه این رکود را از بازار برداشت.
به گزارش عرش نیوز، علی‌اکبر صیاد جو بعدازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی رؤسای اتاق اصناف استان سمنان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در سال گذشته 260 بازاریاب شبکه‌ای به استان سمنان اضافه شد که این امر سبب بروز رکود در بازار استان می‌شود.

 
وی افزایش 10 هزار مشاغل خانگی و فروشگاه‌های اینترنتی را از عوامل مهمی که رکود را در بازار تقویت می‌کنند دانست و گفت: رکود در بازار یک معضل برای قشر کسبه است و عوامل متعددی در این راستا رکود را تقویت می‌کنند که باید برای جلوگیری از آنان اقدامات اساسی انجام بدهیم.

 
رئیس اتاق اصناف استان سمنان با اشاره به افزایش واحدهای صنفی در این استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قانون برای نظارت بر واحدهای صنفی تعریف‌شده است ولی هیچ نظارت درست و دقیقی بر این واحدها انجام نمی‌شود و اکنون 35 هزار واحد صنفی با مشکل رکود دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

 
وی ضمن انتقاد از آمارهای غلط دولت مبنی بر تحقق رشد اقتصادی در کشور تصریح کرد: در حقیقت این رشد در جامعه بازاریان قابل‌مشاهده نیست و از سال 92 تاکنون بازار و کسبه به‌شدت با رکود مواجه است.

 
صیاد جو با بیان اینکه تورم در سه‌ساله گذشته به 6.8 درصد کاهش یافت اذعان کرد: معضل رکود در بازار شیرینی کاهش تورم را از بین می‌برد و سیاست‌ها و تصمیماتی که برای از بین بردن تورم پیش‌گرفته شده بی‌تأثیر می‌شود.

 
وی تصریح کرد: واحدهای بازرسی نظارت بر اتاق اصناف بیش از دو سال است که هیچ مبلغی را به اتاق اصناف پرداخت نکرده است.

 
 رئیس اتاق اصناف استان سمنان با تأکید بر اینکه رکود از سال 92 در فضای بازار و تجارت بیشتر مشاهده و قابل‌لمس شده است اظهار داشت: مالیات بر ارزش‌افزوده نیز به کسبه و بازاریان کمک چشمگیری نکرد و حتی وضعیت اقتصادی اتاق اصناف را به‌سوی شرایط بحرانی پیش برد.

 
وی با بیان اینکه مالیات بر اساس شاخص‌های اقتصادی و درآمد کسبه تعیین می‌شود گفت: درحالی‌که سنگینی سایه رکود بر سر بازار بیش‌ازپیش احساس می‌شود مالیات تا 400 برابر افزایش‌یافته است و هیچ توجیه منطقی در حوزه اقتصاد برای این مسئله وجود ندارد.

 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391944
 
 


پربازدیدترین