توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه پیام نور کردستان:
همایش ملی «تقریب مذاهب اسلامی» در کردستان برگزار می‌شود
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵
رئیس دانشگاه پیام نور کردستان از برگزاری همایش ملی تقریب مذاهب اسلامی به میزبانی دانشگاه پیام نور کردستان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، اسکندر مرادی ظهر امروز در نشست هم اندیشی قیام برای احیای امر به معروف و نهی از منکر که در دانشگاه پیام نور بیجار برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری محرم و شهادت امام حسین(ع) اظهار کرد: حب اهل بیت(ع) دارای ریشه‌های عمیقی در میان مردم کردستان است.

وی با اشاره به اینکه ارادت به امامان بویژه امام حسین(ع) در ادبیات کلاسیک کُردی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: مدح اهل بیت(ع) یکی از اساسی ترین پایه های این نوع از ادبیات است.

رئیس دانشگاه پیام نور کردستان با بیان اینکه حرکات تکفیری در جامعه اهل سنت کردستان دارای ریشه عمیق نیست، خاطر نشان کرد: حرکات و اقدامات گروه های تکفیری وارداتی است که از کشورهای بیگانه به کشور وارد شده است و از متن جامعه ظهور نکرده است.

وی گفت: علامه شیخ عبدالکریم مدرس از علمای برجسته کُرد زیارت امامان را یکی از ستون‌های دین می‌داند چرا که مردم کردستان شیفته اهل بیت(ع) هستند و زیارتگاه‌های امامان در مشهد، قم و کربلا را متبرک می‌دانند.

مرادی با بیان اینکه جریان‌های تکفیری منکر این نوع مفاهیم هستند، افزود: تکفیری‌ها زیارت امامان را حرام می‌دانند که این مسئله هیچ ریشه‌ای در جامعه کردستان ندارد و دارای ریشه خارجی و وارداتی است.

وی با اشاره به دیدار کارگزاران حج با مقام معظم رهبری گفت: معظم له در این دیدار به صراحت سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران را بیان کرده و فرمودند که سیاست بدون تعارف ما، تاکید بر وحدت اسلامی است.

رئیس دانشگاه پیام نور کردستان به خشونت‌های قومی و مذهبی در خاورمیانه اشاره کرد و افزود: ریشه این خشونت‌ها توطئه‌های دشمنان اسلام است.

وی از برگزاری همایش ملی تقریب مذاهب اسلامی به میزبانی دانشگاه پیام نور کردستان خبر داد و گفت: این همایش با مدیریت نماینده ولی فقیه در کردستان و در راستای تحقق بخشیدن به بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور کردستان برگزار خواهد شد.

مرادی برگزاری این همایش ملی را یکی از بهترین معروف‌ها عنوان کرد و افزود: با برگزاری این همایش باید جامعه کردستان را به سایر مناطق معرفی کنیم تا مردم دنیا بدانند که مردم متدین استان کردستان دارای ریشه‌های عمیق حب اهل بیت(ع) هستند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 326153