توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان صنعت استان بوشهر:
کیفیت نان در استان بوشهر بهبود یافت
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: کیفیت نان در استان بوشهر با تلاش مدیرکل غله استان بوشهر و مشارکت بازرسان بهبود یافته که این مهم با افزایش کیفیت گندم محقق شده است.
به گزارش عرش نیوز، سید حسین حسینی‌محمدی ظهر امروز در نشست با معاون استاندار بوشهر و دست‌اندرکاران تولید وتامین آرد، گندم و نان استان بوشهر با بیان اینکه دراین استان ۷۹۲ نانوایی در استان بوشهر فعال است اظهار داشت: این تعداد نانوایی جوابگوی نیازهای نان مصرفی مردم استان بوشهر و واحدهای صنعتی و اقتصادی این استان است.

وی با بیان اینکه شهر بوشهر دارای ۱۳۱ نانوایی است گفت: کیفیت نان در استان بوشهر با تلاش مدیرکل غله استان بوشهر و مشارکت بازرسان بهبود یافته است که این مهم با افزایش کیفیت گندم محقق شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر توجه به افزایش مهارت نانوائیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کیفیت گندم و آرد در استان بوشهر ارتقا یافته لازم است عوامل پخت نان هم از مهارت کافی برخوردار باشند تا هر روز شاهد افزایش کیفیت نان در استان بوشهر باشیم.

محمدی با تاکید بر توجه به مهارت نانوایان برای بهبود کیفیت نان گفت: با توجه به نقش مهم کارگران نانوایی‌ها در کیفیت نان، تمام کارگران نانوایی‌ها باید دارای گواهینامه صلاحیت فنی از آموزش فنی و حرفه‌ای باشند.

وی با بیان اینکه کیفیت نان استان بوشهر ارتقا یافته اظهار کرد: همه ما باید تمام تلاش خود را برای افزایش بهبود کیفیت نان تولیدی را انجام دهیم که در این راستا با نانوایی‌های متخلف نیز برخورد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به افزایش برنامه‌های آموزشی گفت : در راستای بالا بردن کیفیت نان برنامه آموزش خبازان در دستور کار قرار گرفته و در این راستا با انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل فنی و حرفه‌ای خبازان دوره‌های آموزش را در این مرکز گذرانده و گواهینامه صلاحیت دریافت می‌کنند.

محمدی در زمینه نحوه نظارت بر کار نانوایی‌ها و خبازان نیز خاطرنشان کرد: نظارت بر نانوایی‌ها از طریق بازرسان انجام می‌شود و با اعلام هرگونه شکایت بازرسان، متخلفان به اداره تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه درآبان‌ماه امسال یک‌هزار و ۱۷۶ مورد بازرسی از نانوایی‌ها صورت گرفته گفت: در این مدت نانوایی‌های شهر و روستا مورد بازرسی قرار گرفته که با ۴۲ واحد نانوایی متخلف برخورد شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: درآذرماه امسال تاکنون ۲۵۰ بازرسی از نانوایی‌های شهر و روستای شهرستان بوشهر به عمل آمده که با ۱۹ واحد نانوایی متخلف در شهر بوشهر برخورد شده است .

منبع: تسنیم
کد مطلب: 342551