توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اصفهان:
با اتباع بیگانه غیرقانونی در استان اصفهان برخورد جدی می‌شود
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۶
استاندار اصفهان گفت: مدیریت استان عزم خود را برای برخورد و طرد اتباع بیگانه غیرقانونی جزم کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در کارگروه ساماندهی اتباع بیگانه در استان، اظهار داشت: براساس آمار حدود ۱۸۰ هزار نفر اتباع بیگانه به صورت قانونی، با داشتن کارت و یا گذرنامه در اصفهان زندگی کرده و از همه مزایای یک شهروند اصفهانی بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه متأسفانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر اتباع غیرقانونی بدون هیچ‌گونه مدرک رسمی در اصفهان سکونت دارند، افزود: این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت ارشد استان است.

استاندار اصفهان بیان کرد: از ۲۴ شهرستان استان اصفهان، در ۱۲ شهرستان براساس مصوبه مراجع ذی‌ربط‌، اقامت افراد بیگانه غیرقانونی است.

وی با تأکید بر اینکه اتباع بیگانه به صورت غیر‌رسمی، اجازه اقامت در هیچ شهری را ندارند، تصریح کرد: شورای تأمین شهرستان‌ها باید برنامه‌ریزی خود را برای طرد کامل اتباع بیگانه غیرقانونی که در ۱۲ شهرستان مذکور زندگی می‌کنند، به اجرا در‌آورند.

زرگرپور با بیان اینکه هر روز تعداد مشخصی از اتباع غیرقانونی جمع‌آوری و به مرزها فرستاده می‌شوند، گفت: متأسفانه این روند رو به تزاید بوده و باید تمهیداتی اندیشیده شود که از ورود اتباع غیرقانونی به استان جلوگیری شود که این برنامه ظرف مدت یک ماه آینده با حضور دستگاه‌‌های امنیتی‌، انتظامی پیش‌بینی شود تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی با اشاره به بخشنامه معاون اول رئیس جمهور در‌باره عدم به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرقانونی، خاطرنشان کرد: در این زمینه به اداره‌کل کار و رفاه اجتماعی تأکید شده و نظارت‌هایی انجام شده تا به‌کارگیری اتباع ایرانی در اولویت اشتغال قرار گیرد و براساس این بخشنامه از به‌کارگیری غیر‌قانونی اتباع بیگانه جلوگیری شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۵ هزار دانش‌آموز از اتباع خارجی در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: این دانش‌آموزان به طور کامل از مزایای مدارس استفاده کرده که این نشان از مهر و عطوفت نظام جمهوری اسلامی ایران به اتباع خارجی قانونی و رسمی است.

وی با بیان اینکه اتباع خارجی حاضر در کشور، مسلمان و هماهنگ با مردم استان هستند، افزود: خوشبختانه کم‌ترین خلاف‌ها از سوی این افراد دیده شده و آنچه که در برخی موارد مشاهده می‌شود مربوط به اتباع غیرقانونی بوده که مدیریت استان نیز عزم خود را برای برخورد و طرد این افراد جزم کرده است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 354558