توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تلاش دولت و مجلس برای بهبود وضعیت فرهنگیان
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت و مجلس تلاش می‌کنند در سال آینده وضعیت آموزش و پرورش بهتر از شرایط موجود شود.
به گزارش عرش نیوز؛عصر شنبه مراسم آغازین هفدهمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی کشور به صورت نمادین و با حضور علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران، معاونان وزارت آموزش و پرورش، مدیران استانی و مسئولان شهرستان پاکدشت در آموزشگاه ائمه اطهار این شهرستان برگزار شد.

علی اصغر فانی در این مراسم با اشاره به جایگاه و ضرورت برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی اظهار داشت: شوراهای دانش آموزی باعث آماده شدن آینده سازان کشور برای ورود به جامعه است زیرا دانش‌آموزان در شوراهای اسلامی مسئولیت‌پذیری، عدالت، کنترل مسائل و مباحث مختلف را می‌آموزند و در مدیریت مشارکت می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: روند فعالیتهای شوراهای دانش آموزی به گونه ای برنامه ریزی و به مرحله اجرا گذاشته شده تا دانش آموزان در راستای فعالیت های خود، مسئولیت پذیری و تعامل با یکدیگر را بیاموزند و برای ورود به صحنه اجتماعی آماده گردند.

وی هدف از تشکیل شوراهای دانش آموزی را آشنا ساختن این قشر با مسائل اجتماعی و سیاسی عنوان کرد و ادامه داد: در شوراهای دانش آموزی تلاش شده است تا دانش آموزان با مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی آشنا شده و برای حضور در این عرصه ها تجربه لازم را پیدا کنند.

فانی اضافه کرد: امروز شوراهای دانش آموزی دارای برکات و دستاوردهای فراوانی است زیرا آموزش و پرورش اعتقاد دارد که دانش‌آموزان باید در محیط مدرسه اخلاق مداری، احترام به دیگران و مباحث اعتقادی را به شایستگی بیاموزند.

این مسئول در ادامه با اشاره به فلسفه تعلیم و تربیت عنوان کرد: فلسفه تعلیم و تربیت در شش ساحت سلامت، فن آوری، اجتماعی و اخلاقی، تربیتی و سیاسی قابل تببین و بررسی است، محیط مدرسه محیط پرورش استعدادهای دانش آموزان است و از طرفی آینده سازان کشور باید در این محیط  اخلاق مداری، احترام به دیگران و مباحث اعتقادی را به شایستگی آموخته و از طرف دیگر به جسم و سلامت خودشان بپردازند و با آموختن یک فن بتوانند در اقتصاد آینده کشور سهیم باشند.

فانی متذکر شد: هرچه انتخابات شورای دانش‌آموزی تقویت گردد ساحت اجتماعی و سیاسی که نفع مهمی را برای آینده این دانش‌آموزان دارد تقویت می‌شود و کسانی که در شوراها انتخاب می‌شوند برنامه‌ریزی، هدایت و کنترل را می‌آموزند و این دانش‌آموزان می‌توانند به مدیریت مدارس کشور کمک کنند و در این مدیریت‌ها مشارکت خواهند کرد.

 وی نقش معلمان و فرهنگیان را در جریان تعلیم و تربیت بسیار مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: فرهنگیان به رغم مشکلات و دغدغه هایی که دارند اما با تمام توان برای تعلیم و تربیت آینده سازان کشور تلاش می کنند جای تقدیر و سپاس دارد.

فانی با اشاره به تلاش آموزش و پرورش برای کاهش مشکلات و معضلات در این بخش یادآور شد: دولت و مجلس تلاش دارند در سال آینده وضعیت آموزش و پرورش بهتر از شرایط موجود شود و امیدواریم در سال 94 و برنامه ششم توسعه در حوزه آموزش و عدالت شغلی فرهنگیان شاهد تحول چشمگیری باشیم.

منبع:مهر

کد مطلب: 324353