توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انجمن خیرین قرآنی در کشور راه‌اندازی می‌شود
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰
رئیس سازمان دارالقرآن کریم گفت: به زودی انجمن خیرین قرآنی در کشور راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛مهدی قره‌شیخ‌لو صبح شنبه در دیدار با معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه انجمن خیرین قرآنی کشور در مراحل پایانی ثبت اساسنامه است، اظهارکرد: این انجمن به زودی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن کریم افزود: مشارکت مردم هرچه در انجام برنامه‌های قرآنی بیشتر شود ضریب اطمینان این فعالیت‌ها نیز بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی اولین نهادی بوده که کار قرآنی را به صورت سازماندهی شده آغاز کرده است، گفت: از سال ۱۳۸۱ سازمان دارالقران کریم به صورت مستقل راه‌اندازی شده که سه وظیفه اصلی در حوزه قرآنی برای خود برنامه‌ریزی کرده است.

قره‌شیخ‌لو توصیه آموزش‌های قرآنی، سازماندهی مشارکت‌های مردمی و نظارت بر چاپ و نشر قرآن را از وظایف دارالقرآن کریم برشمرد و افزود: دارالقرآن کریم بزرگترین شبکه ساختاری قرآنی را دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۵ هزار مربی قرآن زیرنظر دارالقرآن  کریم تربیت شده‌اند، بیان کرد: بیش از ۱۱ میلیون نفر در سه دهه گذشته در دوره‌های قرآن این سازمان، گواهینامه اخذ کرده‌اند.

رئیس سازمان دارالقرآن کریم تصریح کرد: ۴۰ عنوان دوره آموزشی از سطوح عمومی تا تخصصی در حوزه‌های قرائت، حفظ، مفاهیم و تفسیر در سطح سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.

وی به فعالیت‌های این سازمان در حوزه ساماندهی مشارکت‌های مردمی اشاره کرد و بیان داشت: دو هزار موسسه قرآنی، سه هزار و ۵۰۰ خانه قرآن روستایی و یک‌هزار و ۵۰۰ خانه قرآن شهری تاکنون زیر نظر این سازمان، ساماندهی شده‌اند.

قره‌شیخ‌لو با اشاره به اینکه شبکه قرآن گسترده از مرکز تا دل روستاها را توانسته‌ایم ساماندهی کنیم، افزود: در راستای گسترش فعالیت‌های مردمی قرآن کریم انجمن خیرین قرآن کشور به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی به فعالیت‌های سازمان در حوزه چاپ و نشر اشاره کرد و گفت: ۲۷ سال است که مجوزهای چاپ قرآن در این سازمان صادر می‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن کریم افزود: خراسان جنوبی با توجه به اینکه یک دهه از استان شدن آن می‌گذرد هنوز فعالیت‌های زیادی در حوزه قرآن ندارد.

وی با بیان اینکه باید کار کیفی در حوزه فعالیت‌های قرآن دنبال شود، افزود: به لحاظ نرم‌افزاری مشکلی در حوزه فعالیت‌های سازمان نداریم و اساسی‌ترین چالش‌ها، کمبود اعتبارات است.

قره‌شیخ‌لو بر توسعه فعالیت‌های قرآنی در خراسان جنوبی تاکید کرد و گفت: از محل اعتبارات استانی باید در زمینه توسعه فعالیت‌های قرآن هزینه شود که ما نیز بتوانیم از مرکز اعتباری برای توسعه این فعالیت‌ها پیگیری کنیم.

وی تاکید کرد: اگر در حوزه فرهنگی مراقبت‌های لازم انجام نشود در سال‌های آینده چالش‌های استان بزرگ در حوزه فرهنگی را در این استان نیز شاهد خواهیم بود.

منبع:مهر

کد مطلب: 335955