توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:
زیرساخت‌های ورزشی آذربایجان شرقی توسعه می‌یابد
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: توسعه زیرساخت‌های ورزشی با هدف رسیدن به سرانه یک مترمربع در کنار شرکت ۲۸ درصدی مردم در توسعه ورزش همگانی نکات مثبتی است.
به گزارش عرش نیوز؛سید محمد شروین اسبقیان  امشب در مراسم تجلیل از ورزشکاران آذربایجان شرقی اظهار داشت: ورزش آذربایجان شرقی بعد از طی یک مسیر پرفراز و نشیب در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است و کسب رتبه نخست در بین دستگاه‌های ورزشی کشور طبق شاخصه‌های در نظر گرفته‌شده توسط وزارت ورزش و جوانان نشانگر این پیشرفت بود.

وی افزود: کسب مدال‌های مسابقات اینچئون و پاراآسیایی و موفقیت‌های مختلف در سایر رشته‌های ورزشی در 8 ماه گذشته و مدال‌های رنگارنگ در رشته‌های مختلف ورزشی عملکرد خوبی آذربایجان شرقی در عرصه ورزش را نشان می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های ورزشی باهدف رسیدن به سرانه یک مترمربع در کنار شرکت 28 درصدی مردم در توسعه ورزش همگانی نکات مثبتی است.

اسبقیان تصریح کرد: توسعه ورزش قهرمانی با گذر از مسیر سنتی به نگاه علمی و دانش‌محور از اهم اهداف اداره کل ورزش و جوانان طبق سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان و رهنمودهای استاندار آذربایجان شرقی است.

وی تأکید کرد: در سال 94 برگزاری مسابقات بین‌المللی مختلف در برنامه‌های ما قرار دارد که با حمایت استاندار صورت می‌گیرد و اگر حمایت‌های استاندار در مسابقات هندبال و دوچرخه‌سواری نبود این موفقیت‌ها برای آذربایجان شرقی به دست نمی‌آمد. به‌طور حتم شهر تبریز می‌تواند میزبان مسابقات بین‌المللی باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به مدال‌آوران استان در مسابقات بازی‌های آسیایی 2014 کره جنوبی گفت: پرویز هادی در رشته کشتی مدال طلا کسب کرد. فرزاد باهر ارسباران در شمشیربازی، سید مهدی موسوی، میثم فجر و هادی تاجیم در کبدی مدال نقره تیمی کسب کردند.

اسبقیان درباره مدال‌آوران رقابت‌های پاراآسیایی 2014 کره جنوبی خاطرنشان کرد: محمدعلی ملک پور در دوومیدانی جانبازان و معلولین مدال طلای پرتاب دیسک را به خود اختصاص داد. میثم بنی طبا در جودو نابینایان، امیر پور رضوی و بهزاد علی‌اصغر در فوتبال 5 نفره به مدال طلای تیمی دست‌یافتند.

وی گفت: سیامک صالح فرج زاده و جلال خاکزادیه در دوومیدانی جانبازان و معلولین به ترتیب در پرتاب دیسک و پرتاب وزنه حائز مدال نقره شدند و سیامک صالح فرج زاده مدال برنز پرتاب وزنه را به خود اختصاص داد. رقیه نعمتی در والیبال نشسته به مدال نقره تیمی دست‌یافت و مرضیه صدی در دوومیدانی جانبازان و معلولین 2 مدال برنز در پرتاب دیسک و پرتاب وزنه کسب کرد و اسماعیل حسین پور نیز در بسکتبال با ویلچر به مقام برنز تیمی دست‌یافت.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337854