توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خبر داد
فعالیت 250 مبلغ به‌منظور ترویج فرهنگ زکات در آذربایجان غربی
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از فعالیت 250 مبلغ روحانی به‌منظور ترویج و نشر پرداخت زکات در آذربایجان غربی خبر داد.
عرش نیوز به نقل از فارس؛حجت‌الاسلام سید محمد فخری امروز در ارومیه اظهار داشت: عمران و آبادانی هر جامعه‌ای در گرو پرداخت زکات و خمس مردم آن جامعه است.

 
وی افزود: پیامبر اسلام (ص) نیز همواره مردم را به پرداخت زکات تشویق می‌کردند تا جایی که زکات را در 9 چیز که یکی از آنان گندم است سفارش کردند.

 
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: همه ساله با فصل برداشت گندم در آذربایجان غربی افرادی به روستاها و شهرها به عنوان مبلغ دینی به‌منظور جمع‌آوری، نشر و ترویج زکات فرستاده می‌شوند.

 
فخری با بیان تعداد مبلغان پرداخت زکات در آذربایجان غربی تصریح کرد: امسال 250 مبلغ روحانی به‌منظور ترویج و نشر پرداخت زکات در استان فعالیت می‌کنند.

 
وی با بیان اینکه زکات باید در میان کشاورزان ترویج شود اظهار داشت: باید پرداخت زکات و آثار و برکات آن برای کشاورزان فرهنگ‌سازی شود. 

 
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت: ترویج و نشر زکات در جامعه موجب رفع فقر در آن جامعه شده و موجبات رشد اقتصادی آن جامعه را فراهم می‌کند.

 
فخری با بیان اینکه پرداخت زکات تکلیف شرعی و الهی است گفت: پرداخت زکات نیز مانند نماز و روزه در ردیف مهم‌ترین فریضه‌های اسلام قرار گرفته و یک تکلیف الهی است.

 
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: امید است مسئولان با برنامه‌ریزی‌های دقیق در جهت توسعه و فرهنگ‌سازی زکات در آذربایجان غربی گام بردارند.
کد مطلب: 283557