توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشکلات جامعه ایثارگران دستگاه‌های اجرایی زاهدان بررسی شد
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۳
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مشاوران امور ایثارگران باید با وارثان شهدای کربلای ایران در تعامل باشید لذا مهم‌تر از ارائه خدمات، صیانت از ارزش‌ها و انتقال فرهنگ ایثار در همه موقعیت‌ها و نقش‌ها است.
به گزارش عرش نیوز؛علی اوسط هاشمی امروز در گردهمایی مشاورین امور ایثارگران دستگاه های اجرایی اظهار کرد: آنچه خانواده شهدا و خود شهدا که صاحبان حق هستند از ما انتظار دارند این است که شناختمان را نسبت به شهدا افزایش دهیم و نگرش و نگاهمان را با نگرش شهدا منطبق کنیم.

وی برگزاری این جلسات را حائز اهمیت دانست و آن را گامی در زمینه شناساندن جایگاه والای ایثارگران در جامعه عنوان کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: گذشته پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی  و 8 سال دوران دفاع مقدس اوج مشارکت بسیج را به نمایش گذاش ، مشارکتی که قیمت آن جان و برگرفته از جرقه ای از درون فطرت انسانی است.

هاشمی بیان کرد: حیات انسان و زندگی پایدارش در مسیری است که با فطرت انطباق داشته باشد که  این مهم را در دوران دفاع مقدس و در دوران انقلاب می بینیم که ندای منطبق بر فطرت چه موجی و جریانی به نام بسیج را به حرکت وا می دارد.

وی گفت: در تاریخ انقلاب امام ( ره ) یاران زیادی مانند یاران امام حسین ( ع ) داشتند که برای اینکه طریق واقع شدن بر مدار انسانیت را فعال و در حرکت وابدارند بی صبرانه برای ملحق شدن و جاری شدن در تلاش بودند و همانند یاران امام حسین ( ع ) از جان خود گذشتند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مردم کوفه بعد از بیعت با امام حسین (ع) راه فرار پیش گرفتند در حالیکه مردم ما با فرمان امام ( ره ) موجی را ایجاد کردند و هیچگاه امام را تنها نگذاشتند و در مسیری که پا گذاشتند قوت گرفتند و آن را باور داشتند.

هاشمی عنوان کرد: در دوران جنگ هیچگاه عرصه و فضایی برای دشمنان ایجاد نشد که راهشان را یافته باشند و طی طریق کنند که نمونه آن در مرصاد  بود که دشمن به کمک گروهک کور منافقین احتمال می داد که می تواند تا مرکز پیش بیایند.

وی افزود: عملیات تنگه مرصاد یک صحنه بسیار زیبایی بود که بسیاری که عشق کربلا را در سر می پروراندند در سرزمین ایران کربلایی شدند.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: امروز نقش ما خدمت در سرزمین عاشورایی است و این خدمت در ادامه راه عاشورا و ادامه رسالت رسول مکرم اسلام است واگر با یک باور و عشق به کربلا می اندیشیم همین باور و عشق را به انقلاب خودمان باید بیندازیم.

هاشمی خطاب به مشاورین امور ایثارگران گفت: شما قرار است در این طریق نقشی ایفا کنید و با وارثان شهدای کربلای ایران در تعامل باشید لذا مهم تر از ارائه خدمات، صیانت از ارزش ها و انتقال فرهنگ ایثار در همه موقعیت ها و نقش هاست.

وی بیان کرد: امروز هم با فضای سختی روبه رو هستیم و با چانه زنی های سخت سیاسی با کسانی که از ابتدای انقلاب تا کنون با ما دشمنی ورزیده اند مواجه ایم لذا نباید راحت و غافل از این فرصت ها عبور کنیم و عادی بنگریم دل های مادرانی را که  پس از سال ها هنوز دلشکسته و منتظر هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: احیای راه شهدا و صیانت از ارزش های آنها اولی تر است بر ارائه خدمات به خانواده شهدا و قطعا ً مادر شهید از من و شما همین را انتظار دارد.

هاشمی تأکید کرد: ارزش ها را باید مراقبت کنیم و از قانون، قاعده مندی و قاعده پذیری و از اخلاق و روابط درست تؤام با کرامت و احترام به مردم پیروی کنیم. 

در انتهای این جلسه مسئولان و مشاورین ایثارگران به بیان نظرات و مشکلات جامعه ایثارگران در زمینه حل مشکلات در حوزه دارو و درمان و بکارگیری و استخدام فرزندان ایثارگران و نیز اهمیت جایگاه ایثارگران پرداختند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333056