توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار همدان:
بخش کشاورزی همدان از نبود صنایع تبدیلی رنج می‌برد
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۴
استاندار همدان با اشاره به اینکه همدان در زمینه کشاورزی ظرفیت زیادی در کشور دارد، گفت: بخش کشاورزی همدان از نبود صنایع تبدیلی رنج می‌برد و در این زمینه به دنبال ورود بخش خصوصی هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛محمد ناصر نیکبخت صبح امروز در شورای اداری استان که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور و مدیران در تویسرکان برگزار شد، اظهار داشت: در زمینه ساماندهی واحدهای تعطیل از ابتدای سال تاکنون هر ماهه با عنایت به آمار بیمه شدگان جدید به طور ماهانه بیش از 900 نفر اشتغال‌زایی در استان همدان انجام گرفته است.

نیکبخت افزود: یکی از مشکلات و انتظار دیرینه مردم استان که از دولت تدبیر و امید درخواست رسیدگی دارند، مشکل راه، راه آهن و آب است.

وی گردشگری را اولویت نخست استان عنوان و تصریح کرد: استان همدان شایسته‌ترین استان در این زمینه است که برای احیاء شرایط گردشگری و میراث استان برنامه داریم.

نیکبخت با اشاره به اینکه کشاورزی نیز از فرصت‌های استان بوده و در چندین محصول دارای رتبه‌های اول تا 6 در کشور هستیم،  بیان کرد: با توجه به مشکل آب در زمینه کشت تصمیم به افزایش نداریم و افزایش راندمان تولید مد نظر است.

وی با تأکید بر اینکه صنایع تبدیلی در استان نداریم، افزود: باید 3 میلیون صنایع تبدیلی در استان ایجاد کنیم که فرصت خوبی برای بخش کشاورزی است.

نیکبخت بیان کرد: پروژه‌های خوبی در استان همدان برای سرمایه گذاری بخش خصوصی تعریف و آماده سازی شده و خوشبختانه استان رویکرد خوبی در بحث جذب بخش خصوصی دارد.

وی با اشاره به برگزاری همایش سرمایه‌گذاری بین المللی در استان همدان گفت: 3 هزار میلیارد تومان توافق نامه حاصل آن بوده و بحث صنایع تبدیلی نیز در آن وجود دارد.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه رکود اقتصادی به رونق اقتصادی در کشور در حال تغییر است، گفت: مهار تورم از 44 درصد به 18 درصد به سبب عملکرد با صداقت و سلامت و جلب اعتماد مردم به دولت است.

نیکبخت تصریح کرد: خوشبختانه در همدان پاره‌ای از صنایع مادر ایجاد شده و صنایع دیگری نیز همچون پتروشیمی، فولاد و ذوب آهن در حال ایجاد است و در این زمینه نیازمند واحدهای پایین دستی هستیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه کشور و استان و نیات دولت تدبیر و امید بدون ورود بخش خصوصی حاصل نمی‌شود، افزود: باید به بخش خصوصی احترام گذاشت و از وجودشان استفاده کرد.

نیکبخت با اشاره به اینکه در رابطه با انرژی هسته‌ای و تعامل با دنیا توفیقات بیش از پیش را داشتیم، گفت: سال اقتصاد و فرهنگ واقتصاد مقاومتی را به برکت دولت تدبیر و امید اجرایی می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه شهید مفتح افتخاری برای حوزه و دانشگاه بود، گفت: اکنون این شهید افتخاری برای ملت ایران است و فرزندان صالح این شهید خدمتگزار شایسته‌ای برای مردم ایران هستند که قابل تقدیر و ستایش هستند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 343659