توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کمیته امنیت مجلس:
ظریف باید سفر خود به فرانسه را لغو می‌کرد
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۹
رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار داشتیم ظریف سفر خود به فرانسه را به خاطر توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) لغو کند، گفت: توهین به مقدسات اسلامی توطئه رژیم صهیونیستی برای ایجاد جنگی صلیبی است.

به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا محسنی‌ثانی با اشاره به اقدام دولت فرانسه و نشریه شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) اظهار داشت: آنچه که امروز از دیدگاه دولت فرانسه و نشریه در ارتباط با آزادی بیان مطرح شده در حقیقت تعدی به حقوق امت بزرگ اسلام بوده که سبب شده تا دل تمام مسلمانان از این ماجرا به درد آید.

وی با بیان اینکه آزادی دارای حد و مرزهای مشخصی است، تصریح کرد: آزادی تا زمانی مورد تأیید کشورها و مردم جهان است که به حقوق هیچ کس تعدی و تجاوز نشود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدی و تجاوز به حقوق ملت‌ها و ادیان مختلف و حرمت‌شکنی مقدسات،‌ آزادی بیان محسوب نمی‌شود، گفت: در این زمینه حتی کشورهایی که نسبت به موضوع آزادی بیان دارای نظریاتی هستند این گونه اقدامات را محکوم می‌کنند و نمی‌پذیرند که عده‌ای به نام آزادی بیان با حقوق و اعتقادات دینی و معنوی ملت‌ها بازی و آن را مورد تعدی قرار دهند.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه حرمت‌شکنی اخیر به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) یک ظلم بزرگ به امت بزرگ اسلام بود، افزود: باید جلوی این گونه رفتارهای متحجرانه و دارای انگیزه فتنه‌گری گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه ملت‌های مسلمان با توجه به وظیفه‌ای که دارند باید در قبال این تجاوز و تعدی پاسخ جدی بدهند؛ خاطرنشان کرد: در این زمینه انتظار داشتیم تا ظریف سفر خود را به فرانسه لغو و دلیل آن را نیز همین هتک حرمت اعلام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه اسلامی هر کدام به نوعی در برابر این اقدام شنیع موضع‌گیری کرده‌اند، گفت: به اعتقاد من باید با کسانی که در طراحی و اجرای این تجاوز آشکار به حقوق مسلمان نقش داشته‌اند برخورد لازم از سوی مجامع بین‌المللی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه این رفتارها و اقدامات توسط رژیم صهیونیستی طراحی شده است، اضافه کرد: به برکت تفکر اسلام ناب محمدی امروز شاهد هستیم که داعش و گروه‌های تکفیری توانایی مقابله در سوریه و عراق ندارند و در آستانه نابودی کامل قرار گرفته‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه این شکست‌ها سبب شده تا رژیم صهیونیستی به اهداف خود در زمینه اسلام هراسی دست نیابد، عنوان کرد: با توجه به این مسئله رژیم صهیونیستی با طراحی این حرکات قصد دارد تا مسلمان را مقابل شهروندان اروپایی قرار دهد تا اهداف خود را در زمینه اسلام هراسی به نوع دیگری دنبال کند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اهدافی که رژیم صهیونیستی در این زمینه دنبال می‌کند ناامن نشان دادن کشورهای اروپایی برای بازگرداندن یهودیان به سرزمین‌های اشغالی است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف این رژیم به چالش کشاندن روابط بین کشورهای اسلامی و اروپاییان و ایجاد جنگ‌های صلیبی جدید در آینده است.


منبع:فارس

کد مطلب: 356970