توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انتقال آب از یزد به طبس در دستور کار است
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵
نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس وسرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار نمایندگان خراسان جنوبی با وزیر نیرو در زمینه خط دو انتقال آب از یزد به طبس قول مساعد داده شد.

به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی عبدالله‌زاده با اشاره به دیدار شب گذشته نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو اظهار کرد: در این دیدار مباحث مختلفی از جمله مشکلات خراسان جنوبی در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف مطرح و در زمینه رفع این مشکلات راهکار ارائه شد.

وی با اشاره به تعیین تکلیف انتقال خط دو آب یزد طبس افزود: قبل از الحاق طبس به خراسان جنوبی مقرر بود خط 2 انتقال آب از یزد به طبس انجام شود که وزیر نیرو در این زمینه قول مساعد داد.

نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس وسرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو در این دیدار قول مساعد در زمینه آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی که در خشکسالی‌های اخیر خسارات دیدند به ویژه روستاهای درمیان و قاینات را نیز داد.
عبدالله‌زاده افزود: تامین اعتبار مورد نیاز برای مطالعه و اجرای طرح تصفیه‌خانه‌های فاضلاب خراسان جنوبی واحصای پسماند آب نیز در این جلسه پیگیری شد.

وی اظهار کرد: در این جلسه همچنین در زمینه انتقال آب از منابع خارج از استان تاکید شد که انتقال آب از سد دوستی یا خلیج فارس در دست اقدام است و تاکنون مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده است.

نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس وسرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست همچنین بر در نظر گرفتن اعتبار بیشتر برای روستاهای خراسان جنوبی که دچار خشکسالی شده‌اند تاکید شد.

عبدالله زاده از اختصاص چند پست 132 واتی به دیهوک خبر داد و افزود: مجوز واگذاری احداث نیروگاهی به بخش خصوصی زغال سنگ طبس نیز در حال بررسی است.

وی اظهار کرد: در زمینه احداث راه‌آهن به خراسان جنوبی نیز اعتباری بالغ بر50 میلیارد تومان بودجه در سال 94 پیشنهاد شد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 328872