توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران در ورامین برگزار شد
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۸
جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران با حضور مسئولان شهرستان ورامین، معاونان استاندار، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان به ریاست استاندار تهران در فرمانداری ورامین برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز:
در پی سفر استاندار تهران به شهرستان ورامین، جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران به ریاست استاندار و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی, روسای ادارات شهرستان ورامین, حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت, سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، شامگاه دوشنبه به منظور بررسی دقیق مسائل و پروژه‌های عمرانی ورامین در سالن اجتماعات فرمانداری ورامین برگزار شد.

سید حسین هاشمی استاندار تهران نیز در این جلسه اظهار کرد: اهمیت ورامین و پیشوا به خاطر قیام ۱۵ خرداد بسیار مهم است و به همین دلیل امام خمینی ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام کردند.

وی افزود: هیچکدام از دولتهای گذشته در ابتدای شروع به کار دولت خود با این حجم مشکلات مواجه نبودند و حجم تحریم‌ها, رفتارهای خصمانه دشمنان, مشکلات داخلی و تورم در ابتدای دولت یازدهم بسیار زیاد بوده است.

استاندار تهران عنوان کرد: با چنین فضایی که در کشور وجود داشت دولت با شعار تدبیر و امید و با استفاده از نخبگان و فرهیختگان توانست آرامش را به فضای کشور برگرداند، با دنیا تعامل کند و رشد سریع تورم را مهار کند.

وی گفت: رئیس جمهور در حرم رضوی اعلام کرد که اقتصاد از رکود خارج شده و ما باید به عنوان مدیران اجرایی برای مردم به صورت ساده تشریح کنیم که خروج از رکورد اقتصادی چگونه رخ داده است.

هاشمی تصریح کرد: امروز شاهد فعالیت بنگاه‌های اقتصادی و چرخه اقتصادی در جامعه هستیم و مردم احساس می‌کنند که با اقدامات دولت آرامش و تدبیر در کشور حاکم شده است.

وی افزود: امروز شاهد تثبیت نرخ ارز در اقتصاد هستیم و این موضوع سبب ایجاد آرامش برای تولید کننده، عرضه کننده و مصرف کننده شده است.

استاندار تهران با اشاره به دیدار هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبری معظم انقلاب در جلسه با دولت به صراحت از آرامشی که به خاطر تلاش‌های دولت در جامعه به وجود آمده است، تشکر کردند و اعلام فرمودند که همه موظفند به دولت کمک کنند.

وی بیان کرد: نظر صریح رهبر انقلاب در باره دولت بسیار شفاف و بدون کلام خاصی بوده و این افتخاری عظیم برای دولت است که طی یک سال فعالیت توانسته اعتماد رهبری را جلب کند.

هاشمی گفت: دولت تدبیر و امید در سخت ترین شرایط از رهبری هزینه نکرده است بلکه از فرمایشات و رهنمودهای ایشان استفاده کرده بنابراین دولت یازدهم ولایت پذیر است و در این مسیر شفاف عمل کرده ولی هیچ گاه به خود اجازه نمی‌دهد برای هر کاری از رهبری استفاده کند.

وی درباره بازدید از شهرستان ورامین افزود: شهرستان ورامین از قابلیت‌های اقتصادی مهمی در زمینه‌های کشاورزی و صنعت برخوردار است، وجود شهرک‌های صنعتی چرمشهر و سالاریه از قابلیت‌های مهم این شهرستان محسوب می‌شود که در صورت توجه به صاحبان صنایع مستقر دراین شهرک‌ها و زمینه‌سازی افزایش میزان فعالیت آنان، می‌توان آینده روشنی برای این شهرستان متصور شده و فرصت‌های شغلی پایداری را پدید آورد.

استاندار تهران مطرح کرد: نکته قابل توجه در مورد ورامین تولید مواد اولیه بیشترمواد غذایی است و اگر در خود منطقه با کمک بخش خصوصی برای تولید و فرآوری این محصولات اقدامی شود بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر ۲۷ پروژه عمرانی در شهرستان وجود دارد که نیازمند اعتبار برای تکمیل آنها است و در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی استان تهران برای پیشبرد مجموع پروژه هایی ورامین در ابتدای سال اعتبار مالی ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که امروزبا تصویب این شورا ۲۱ میلیارد تومان به این رقم افزوده شد.

هاشمی تاکید کرد: البته در مقایسه با جایگاه و سابقه انقلابی مردم این شهرستان این مبلغ اندک است ولی امیدواریم که مورد قبول خانواده معظم شهدا و مردم انقلابی ورامین قرار گیرد.

در این جلسه مدیران ادارات کل استان تهران درباره پروژه‌ها و برنامه‌های خود در سطح شهرستان ورامین به ایراد سخنرانی پرداختند.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه این جلسه با اشاره به سابقه انقلابی شهرستان ورامین اظهار کرد :شهرستان ورامین بنا به فرموده امام خمینی( ره ) شهری است که جوانان و مردم آن حق ویژه‌ای به گردن انقلاب دارند و آن بزرگوار بر خدمت رسانی به مردم این منطقه تاکید ویژه داشتند.

سید محسن محمودی افزود: کلیه دولتهای گذشته خدمات خوبی نسبت به ورامین داشته‌اند اما چیزی که هم اکنون شاهد آن هستیم خلف وعده‌های مسئولان به مردم است.

امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد: منطقه ورامین شامل قرچک و پیشوا دارای ۱۱۰ هزار دانش آموز است ولی دانش آموزان این منطقه فاقد یک اردوگاه دانش آموزی هستند این درحالی است که وعده ساخت این اردوگاه توسط مسئولان آموزش و پرورش استان به مردم داده شده است.

وی تاکید کرد: بحث فرمانداری ویژه هم از وعده‌های دولت قبل است که بیش از این رایزنی‌های در این مسئله صورت گرفته است اما مسئولان وقت اعلام کرده بودند که همزمان با جدایی شهرستان قرچک فرمانداری ویژه به ورامین نیز ابلاغ می‌شود و هنوز مردم ورامین منتظر فرمانداری ویژه هستند.

حجت الاسلام محمودی تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۵ میلیون نفر از جمعیت شرق و جنوب شرق استان تهران از نعمت رسانه مستقل محروم هستند که استقرار صدا و سیمای ویژه جنوب شرق استان تهران در ورامین از مصوبات دولت قبلی است اما تا کنون محقق نشده است.

وی افزود: مسئولان سازمان صدا و سیما و شهرستان ورامین امادگی لازم برای استقرار صدا و سیما در ورامین را اعلام کرده‌اند که اجرای آن نیازمند حمایت‌های دولت و استانداری تهران است.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: ۱ میلیون نفر از مردم جنوب شرق استان تهران منتظر ورود مترو هستند و تا کنون رئیس جمهور دولت قبل و چند وزیر از این پروژه بازدید کردند و رفع مشکلات فعلی متروی ورامین از مهمترین خواسته های مردم است.

وی افزود: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در ورامین این شهرستان از رکود و بن بست خارج می‌شود و سبب شکوفایی کشاورزی و صنعت و همچنین شاهد اشتغال‌زایی پایدار می‌شویم.

نماینده مردم ورامین بیان کرد: شهرستان ۳۵۰ هزار نفری ورامین فاقد ورزشگاه مناسب است و ورزشگاه فعلی در حال ساخت با کمبود بودجه متوقف شده است و با توجه به حضور تیم‌های ورزشی قهرمان کشور در ورامین شهرستان نیازمند فضاهای ورزشی بیشتر است.

وی با اشاره به تقسیمات کشوری گفت: برخی از آثار تاریخی شهرستان ورامین مانند قصر بهرام و دیر گچین و سیاه کوه در هنگام تقسیمات کشوری در اختیار استان قم و سمنان قرار گرفته است که با توجه به تعلق این اماکن به تاریخ ورامین خواستار اصلاح تقسیمات کشوری و برگرداندن این اماکن به ورامین هستیم.

تسریع در اتصال جاده قم -گرمسار, اجرای طرح هادی روستایی در سطح روستاهای ورامین, اجرای شبکه‌های فاضلاب شهری, ساخت پارک بانوان توسط شهرداری ورامین, لزوم بازگشت فرهنگسرای ارشاد ورامین از پلیس راهور، تکمیل پروژه‌های ورزشی شهرستان‌, لزوم ایجاد موزه آثار باستانی در شهرستان ورامین, بررسی مسائل و مشکلات فاز دوم تصفیه خانه شهر ری و انتقال آب به دشت ورامین از جمله مواردی بود که در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران در ورامین مطرح و در رابطه با اختصاص بودجه و رفع موانع قانونی تصمیم‌گیری شد.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 308072
 
 


پربازدیدترین