توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر آموزش و پرورش ساوه:
طرح امین در ۳۶ مدرسه ساوه اجرا شد
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
مدیر آموزش و پرورش ساوه گفت: طرح امین با توجه به استقبال خوب دانش‌آموزان در ۳۶ مدرسه این شهرستان اجرا شد.
به گزارش عرش نیوز، عبدالله سالمی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به استقبال دانش‌آموزان از طرح امین درمدارس ساوه اظهار داشت: این طرح با همکاری و مشارکت آموزش و پرورش و جامعه روحانیت به منظور پاسخگویی به سؤالات شرعی و شبهات دانش‌آموزان در ارتباط با مسائل دینی و تقویت فعالیت‌های تربیتی‌دانش‌آموزان و آشنایی هر چه بیشتر آنان با مسائل دینی، مذهبی و تربیتی اجرا می‌شود.

وی افزود: با توجه به استقبال دانش‌آموزان، خانواده‌ها و مدیران امسال سعی شده طرح امین در مدارس بیشتری اجرا شود تا بتواند گامی در راستای اطلاع رسانی به دانش‌آموزان این شهرستان بردارد.

مدیرآموزش وپرورش ساوه تصریح کرد: با توجه به توطئه‌های‌ دشمن و راه‌اندازی فضاهای مجازی غیرمجاز در راستای منحرف کردن نسل جوان کشور و جدایی آن‌ها از دین و معنویت اسلامی باید سعی شود تا همه دستگاه‌های اجرائی با همکاری جامعه روحانیت بستر مناسب را برای حضور جوانان در برنامه‌های اجتماعی فراهم سازند.

سالمی با بیان اینکه باید از طریق برگزاری نشست‌ در مساجد و مدارس به سؤالات و شبهات دانش‌آموزان پاسخ داده شود، گفت: امروز دشمن از طریق ماهواره و سایت‌های مجازی‌ سعی در منحرف کردن جوانان ما دارند و باید با برگزاری این نشست‌ها اجازه دهیم تا آنان اطلاعات دقیق درباره مسائل خود به‌دست آورند.

وی افزود: علم خود به تنهایی کافی نبوده و باید در کنار آن اعتقادات مذهبی دانش‌آموزان را تقویت کنیم که در آینده بتوانیم عالم و مرجع علمی داشته باشیم.

مدیرآموزش و پرورش ساوه تصریح کرد: تشکیل کمیته‌های مختلف مانند کمیته نماز، تواشیح، سرود، دکلمه و نمایش‌نامه و کمیته پژوهش‌ و تلفیق آموزش دینی با تمام دروس، فراخوان مقاله با موضوع خاطره‌های نماز، باورهای مذهبی و موفقیت‌ها، نماز و پرورش اخلاق نیکو، گفت‌و گو با خالق یکتا و بهداشت در دین در این راستا مهم است.

سالمی با اشاره به اهمیت باورهای‌ دینی در مدارس گفت: حرکت‌های دسته جمعی در انجام مراسم‌های دینی، برگزاری نمازهای جماعت، شرکت در مراسم زیارت‌عاشورا، ایام‌سوگواری و جشن‌های‌مذهبی‌ و مولودی‌ها مهم‌ترین راهکارهای‌ تعمیق‌ و تقویت باورهای‌ دینی در مدارس است.
کد مطلب: 335478