توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
همتی خبر داد:
کشف بیش از 1000 قطعه پرنده از شکارچیان متخلف در کرمانشاه
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از کشف و ضبط بیش از هزار قطعه انواع پرنده طی مدت سپری شده از سال جاری، از شکارچیان متخلف در استان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، تورج همتی در گفتگو با مهر اظهار داشت: در روزهای گذشته ۴۰ قطعه کبک کشف و ضبط شد که در زیستگاه حفاظت شده بیستون و با حضور جمعی از پرسنل یگان حفاظت، نمایندگان NGO ها، و تعدادی از کارشناسان استانداری رها سازی شدند.

وی افزود: سازمان محیط زیست سعی کرده در برنامه های حفاظت محیط زیست و احیای گونه های نایاب از مردم و شکارچیان نادم کمک بگیرد.

همتی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هزار قطعه کبک، کبوتر، دراج و ... در استان کشف و ضبط و ۱۷۰ شکارچی متخلف در زیستگاه های استان دستگیر و پرونده آنها برای اعمال قانون به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین ۳۵ قبضه انواع سلاح از این افراد کشف و ضبط شده است.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت همچنین بیش از ۲۰ راس انواع پستاندار از جمله کن، خرگوش سنجاب ایرانی و ... کشف و در زیستگاه های خود رها سازی شدند.

همتی در ادامه اظهار داشت: استان کرمانشاه به دلیل وجود شرایط آب و هوایی متنوع، ۱۲۰۰ گونه گیاهی و بیش از ۳۰۰ گونه جانوری را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه کرمانشاه از نظر منابع آبی استان مهمی است، گفت: امسال برای اولین بار تعیین محدوده رودخانه دینور آب به عنوان تنها رودخانه حفاظت شده غرب، شمال غرب و جنوب غرب انجام شده است.

همتی ادامه داد: طی بررسی هایی که در یکصد متر این رودخانه انجام شده متوجه وجود گونه هایی از ماهیان شدیم که تنها در استان کرمانشاه وجود دارد و در دنیا بی نظیر است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در پایان از تبدیل پناهگاه حیات وحش بیستون به پارک ملی خبر داد و گفت: تا پایان سال با برنامه هایی که سازمان محیط زیست دارد از استانداردهای ملی، فراتر رفته و وسعت مناطق حفاظت شده به ۱۱/۲ درصد خواهد رسید و امیدواریم که این میزان در سال آینده به ۱۷ درصد برسد.
کد مطلب: 325677