توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
22 هزار نفر روز مسافر در مدارس خراسان شمالی اسکان یافتند
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۰
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از اسکان حدود 22 هزار نفر روز مسافر در مدارس این استان در طرح تابستانی خبر داد.
به گزارش عرش نیوز:
عبدالله رحیمی،اظهار کرد: ۲۲ هزار نفر روز مسافر از ابتدای پذیرش در واحدهای آموزشی استان تاکنون در مدارس خراسان شمالی اسکان یافتند.

وی این تعداد را شامل چهار هزار و ۴۰۹ خانوار عنوان کرد و گفت: این خانوارها شامل مسافران فرهنگی و غیرفرهنگی بوده‌اند.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه برای اسکان مسافران هشت مرکز پذیرش در مراکز شهرستان‌ها ساماندهی شده است، ادامه داد: ۳۷۰ کلاس درس در سطح الف و با دارا بودن امکاناتی چون حمام، یخچال، پتو و سایر امکانات رفاهی به منظور اسکان مسافران در تابستان اختصاص یافت.

به گفته رحیمی، مسافران فرهنگیان به منظور پذیرش در مدارس سطح استان در اولویت قرار دارند.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی شمار عوامل اجرایی مشارکت کننده در طرح اسکان آموزش و پرورش استان را نیز ۱۹۰ نفر عنوان کرد.

وی تصریح کرد: بیشترین تعداد مسافران پذیرش شده در سفرهای تابستانی استان مربوط به بعد از عید فطر بوده است.

رحیمی خواستار انجام تعهدات استان در خصوص اختصاص اعتبارات ۲ میلیارد ریالی برای نوسازی امکانات اسکان مسافران در مدارس استان شد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون بخش زیادی از اسکان مسافران در خراسان شمالی بر دوش آموزش و پرورش بوده از این رو می‌طلبد تا با اختصاص این اعتبارات زمینه برای نوسازی این امکانات فراهم شود.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: به محض تامین و اختصاص این اعتبار این اداره کل تجهیزات مورد نیاز اسکان مسافران در مدارس شهر‌های بجنورد، شیروان، فاروج و آشخانه را فراهم خواهد کرد.

به گزارش فارس، خراسان شمالی در مسیر ۲ قطب پایتخت معنوی کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

بر اساس آمار سالانه افزون بر ۱۵ میلیون مسافر از محورهای استان خراسان شمالی عبور می‌کنند.
منبع:فارس
کد مطلب: 305877
 
 


پربازدیدترین