توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهردار گرگان:
طرح "پلیس مدرسه" در گرگان اجرا می‌شود
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۲
شهردار گرگان گفت: همزمان با روز حمل و نقل، اجرای طرح "پلیس مدرسه" در گرگان آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز؛حسین صادقلو صبح امروز در حاشیه اجرای این طرح در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری گرگان طرح پلیس مدرسه را به صورت پایلوت در 10 دبستان با همکاری پلیس راهور اجرا می‌کند.

وی افزود: پس از چاپ نخستین کتاب پلیس مدرسه و آموزش قوانین عبور و مرور ایمن به دانش آموزان، شهرداری گرگان آموزش پلیس مدرسه را  با هدف ایمنی جان دانش آموزان و برقراری نظم به صورت پایلوت در دبستان تربیت  گرگان اجرا کرد.

شهردار گرگان تصریح کرد: دانش آموزان انتخاب شده در این طرح پس از 4 برنامه عملی، عبور و مرور دانش آموزان را با حضور افسران پلیس راهنمایی و رانندگی گرگان تجربه کردند.

صادقلو افزود: کم توجهی به ایست پلیس مدرسه برای رانندگان 50 هزار تومان جریمه نقدی و 3 نمره منفی برای گواهینامه رانندگی آن در پی دارد.

وی با اشاره به این که آموزش پلیس مدرسه می‌تواند زمینه قانونمندی و منضبط بودن یک شهروند را در کودکان و نوجوانان فراهم سازد،تصریح کرد: پلیس مدرسه ، دانش آموز تعلیم دیده‌ای است که با لباس ویژه و تجهیزات تعیین شده شامل لباس، سوت، پرچم و کلاه برای عبور ایمن دانش آموزان از عرض خیابان مامور می‌شود.

به گفته صادقلو، طرح پلیس مدرسه با همکاری و مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی گرگان، آموزش و پرورش شهرستان گرگان و واحدحمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان به اجرا گذاشته می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345170