توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان رضوی:
پیگیر برگزاری جشنواره فیلم و تئاتر فجر در مشهد هستیم
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۷
استاندار خراسان رضوی گفت: پیگیری‌های لازم برای برگزاری جشنواره فیلم، تئاتر و موسیقی فجر در مشهد، صورت گرفته است.
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رشیدیان ظهر امروز در جلسه اتاق گفت‌وگوی دولت با اصحاب فرهنگ و هنر خراسان رضوی اظهار داشت: جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمن در سال‌های اخیر افزایش یافته است و در این میان سربازان جبهه فرهنگ و هنر در نبرد با این جنگ نرم دشمن پیشگام هستند.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: فرهنگ مقوله‌ای است که حوزه‌های بسیاری را در برمی‌گیرد و فعالیت در این عرصه نیز قطعا وسیع است زیرا فرهنگ فرابخشی است و نمی‌توان متولی خاصی برای آن عنوان کرد و تمامی دستگاه‌ها باید به فراخور توان خود وارد این حوزه شوند و از مهمترین آفت کار فرهنگی که همانا بخشی نگری است پرهیز شود.

رشیدیان با تاکید بر نوآوری در عرصه فرهنگ و هنر و ضرورت فاصله گرفتن از تولیدات سنتی فرهنگی اظهار داشت: در این زمینه باید هنرمندان ما بتوانند تولیدات به روز فرهنگی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای فرهنگ در بعد بین‌الملل بیان کرد: امروزه دیپلماسی فرهنگی در سیاست خارجی کشورها نقشی اساسی ایفا می‌کند و باید در همین راستا باید از ظرفیت فرهنگ و هنر در جهت ارائه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران و صدور پیام انقلاب اسلامی استفاده شود.

رشیدیان اظهار داشت: برنامه ریزی واحد و منسجم در عرصه فرهنگ باید در دستور کار قرار بگیرد و این مهم می‌تواند اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی را در استان دوچندان کند.

وی با اشاره به موقعیت ویژه خراسان رضوی در تحولات فرهنگی تاکید کرد: این مسئله از دیرباز مطرح بوده است که خراسان مهد تحولات فرهنگی بوده است و همجواری با بارگاه منور رضوی نیز این فرآیند را تقویت کرده است.

رشیدیان تصریح کرد: با توجه به معرفی مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی و همچنین سابقه درخشان این خطه در زمینه فرهنگ و هنر انتظار می رود خراسان رضوی به عنوان کریدور فرهنگی درگستره بین الملل ایفای نقش کند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ایام الله دهه فجر اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن ایام الله دهه فجر باید از توانمندی هنرمندان جهت برگزاری هر چه با شکوه تر برنامه ها استفاده شود و البته پیگیری‌های لازم برای برگزاری جشنواره فیلم، تئاتر و موسیقی فجر در مشهد، صورت گرفته است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 355070