توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افتتاح مرکز سلامت روان‌محلی در اسدآباد
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۰
در راستای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و خدمات مشاوره‌ای به اقشار مختلف جامعه، مرکز سلامت روان‌محلی در شهر اسدآباد افتتاح شد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از اسدآباد، همزمان با هفته بهزیستی و در راستای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره‌ای به اقشار مختلف مردم اسدآباد، مرکز سلامت روان‌محلی در شهر اسدآباد با حضور فرماندار، سرپرست بهزیستی و مددکاران اجتماعی این مرکز افتتاح شد.

 
فرماندار شهرستان اسدآباد در حاشیه افتتاح این مرکز وجود چنین مراکز سلامت روان‌محلی  را در جامعه یک ضرورت خواند و اظهار داشت: وجود این مراکز در سطح جامعه ما کم است و البته احساس نیاز به مشاوره نیز باید در این جامعه فرهنگ‌سازی شود.

 
مسعود بکایی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی جامعه امروزی آلودگی به مواد مخدر است، گفت: مراکز سلامت روان‌محلی می‌توانند با آگاه‌سازی، راهنمایی و فرهنگ‌سازی در زمینه مواد مخدر افراد را توجیه کنند.

 
فرماندار شهرستان اسدآباد بر اثربخشی فعالیت مراکز سلامت روان‌محلی تأکید کرد و یادآور شد: این مراکز می‌توانند در راستای کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی فعالیت‌های گسترده‌ای داشته باشند.

 
وی با بیان اینکه باید در مناطق روستایی فعالیت‌های مراکز سلامت روان‌محلی بیشتر و گسترده شود، گفت: ادارات و ارگان‌های مختلف از جمله بهزیستی، هلال‌احمر و بسیج باید در این زمینه پای کار بیایند و با حمایت از آموزش‌های این مراکز آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را پیشگیری و یا کاهش دهند.

 
بکایی، در پایان شناسایی آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را در اولویت فعالیت مراکز سلامت روان‌محلی دانست.
کد مطلب: 287472