توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه همدان: ابعاد فتنه 88 باید برای مردم تشریح شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۴
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: ابعاد مختلف فتنه 88 باید توسط راویان برای مردم تشریح و روایت شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله 'غیاث الدین طه محمدی' روز یکشنبه به مناسبت 9 دی در جمع خبرنگاران افزود: خیلی از مردم نمی دانند که در فتنه 88 چه اتفاقی افتاده است و این موضوع باید برای مردم روایت شود و این امر جز واجبات است.

وی اضافه کرد: همانگونه که در اجرای طرح راهیان نور یک راوی برای مردم از دوران دفاع مقدس می گوید در این موضوع نیز باید یک راوی خوب و برجسته، فتنه 88 را برای مردم بازگو کند.

وی اظهار کرد: فتنه 88 زمینه ساز ترور دانشمندان هسته ای است و بسیار خطر ناک است تا آنجایی که برخی برآورد کردند فتنه 88 از خطر جنگ هشت ساله خطرناک تر بود.

امام جمعه همدان گفت: در فتنه 88 هدف این بود که نظام جمهوری اسلامی ایران که با خون مقدس هزاران انسان وارسته به وجود آمده را از ریشه از بین ببرند همانگونه که در کشورهای گرجستان ، اوکراین، لیبی و مصر انجام دادند.

آیت الله طه محمدی با بیان اینکه فتنه 88 با کمک خداوند متعال، خون مقدس شهدا، رهبری حکیمانه رهبر انقلاب و خمیر مایه عاشورایی امام حسین (ع) کور شد گفت: عزاداری های عاشورا ، حضور بسیجیان جان برکف، خطبه های تکان دهند و بلند بالای رهبر انقلاب موجب شکست فتنه گران شد.

وی اضافه کرد: فتنه گران طوری ظاهر نمایی کرده بودند که عموم مردم فکر می کردند حق به جانب آنان است.

امام جمعه همدان گفت: حماسه 9 دی یوم الله بسیار با عظمتی است که همه به خروش آمدند و از عاشورا، نظام و رهبر دفاع کردند و باید با همه توان حماسه 9 دی ماه همیشه زنده نگه داشته شود.

آیت الله طه محمدی افزود: هر دشمن طرف مقابل خود را زیر ذره بین قرار داده و زاویه های ضعف طرف مقابل را پیدا می کند و از آن محل عملیات خود را اجرا می کند.

وی یکی از ضعف های جامعه را زود باوری عنوان کرد و گفت: مردم هر چیزی را که می شنوند وحی ناز شده می دانند و دشمن از این ضعف برای توطئه استفاده می کند.

وی اظهار کرد: دشمنان توطئه ای را ایجاد می کنند و دوستان با پخش آن توطئه آن را به یک جریان تبدیل می کنند و در مورد فتنه 88 نیز دشمنان از سال ها قبل محاسبه کرده بودند.

امام جمعه همدان گفت: دشمن در کمین ضعف های ایران است تا آن را تشخیص دهد و از همان جا وارد شده و ضربه بزند.

آیت الله طه محمدی در مورد شکست حصر خانگی سران فتنه افزود: تشکیلات قضایی باید در این مورد جوابگو باشد چرا که حجم خیانت ها و جنایت ها باید بررسی شود و هر فردی متناسب با خیانت خود مجازات شود.

وی افزود: افرادی که می خواهند سران فتنه را تطهیر کنند خود دستی به آتش داشتند و برخی نیز تفکرشان این است و کج فهم هستند.

وی اضافه کرد: کسانی که با دشمنان همراه هستند و خواستار از بین بردن این نهال نوپای اسلامی هستند باید دید چه کیفری برای آنان لازم است.

امام جمعه همدان گفت: همانگونه که مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه شرکت می کنند برای حضور در بزرگداشت حماسه 9 دی باید با همان انگیزه و بر اساس نیت، ایمان، دین، خدا، پیغمبر (ص) و وطن در این تجمع شرکت کنند.

تجمع بزرگ گرامیداشت حماسه 9 دی روز سه شنبه هفته جاری در آستان مقدس امامزاده عبدالله همدان برگزار می شود.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 347574