توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عزم کمیسیون عمران مجلس برای جبران عقب ماندگی پروژه ها جدی است
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۲
رییس کیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: عزم این کمیسیون برای بهره گیری از بودجه سالانه کشور برای جبران عقب ماندگی ها در اجرای پروژه های عمرانی جدی است.
به گزارش عرش نیوز؛سیدمهدی هاشمی شامگاه سه شنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان ملایر افزود: حوزه عمرانی اصلی ترین و مهمترین بخش از بودجه سالانه کل کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: فرصت برای انجام اقدامات جبرانی در بودجه امسال وجود دارد ضمن آنکه می توان در برنامه ششم توسعه و بودجه سال آینده نیز پیشنهادات لازم را مطرح و پیگیری کرد.

وی اظهار داشت: کمیسیون عمران مجلس در راستای وظایف ذاتی و نظارتی خود بازدیدهایی را از پروژه های عمرانی مراکز استان ها دارد و برای جبران عقب ماندگی پروژه های عمرانی تلاش می کند.

رییس کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: اگر مصوبات و تعهداتی که توسط دستگاه های مختلف و مجلس تصویب شده تحقق پیدا نکرده است، باید از فرصت های لازم در فصل چهارم بودجه امسال و نیز لایحه بودجه سال آینده برای جبران عقب ماندگی آن استفاده کرد.

هاشمی خواستار ارایه مجموعه پیشنهادات دست اندرکاران امور عمرانی کشور به کمیسیون عمران مجلس شد و افزود: در این بازدیدها نقایص شناسایی و پیگیری های لازم در سطح استان همدان و نیز تهران انجام می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نظارت ها و پیگیری هایی که توسط نمایندگان انجام می شود، می تواند تضمینی برای اجرای دقیق تر تعهدات و فراهم شدن زمینه و بستر لازم برای خدمت رسانی بیشتر به مردم باشد.

رییس کمیسیون عمران مجلس بیان داشت: توجه ما به روستاها به خصوص در حوزه مدیریت آب، راه و خدمات روستایی ویژه است و مجلس چندین مصوبه برای خدمت رسانی به روستاها به تصویب رسانده است.

هاشمی همچنین بر لزوم تحقق و بکارگیری مدیریت جهادی از سوی مدیران و نمایندگان تاکید کرد و گفت: هیچگاه برای انجام کار، منتظر بودجه و اعتبار ننشینید.

وی تاکید کرد: مدیران باید برای بهسازی راه ها با اولویت راه روستایی و نصب علایم ایمنی با جدیت بیشتری کار کنند تا شاهد کاهش چشمگیر تلفات جاده ای در سطح شهرها و روستاها باشیم.

هاشمی ادامه داد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، باید بتوانیم اقدامات بسیار خوبی در زمینه مدیریتی انجام دهیم.

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی شامگاه سه شنبه درسفر به شهرستان ملایر استان همدان از برخی پروژه های عمرانی ملایر بازدید کردند.

شهرستان ملایر با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 329178