توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان عنوان کرد
حمایت دستگاه‌های اجرایی از بخش خصوصی / انرژی مهمترین زیرساخت توسعه جامعه است
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹
استاندار کردستان در جریان مراسم کلنگ‌زنی پروژه نیروگاه CHP دیواندره گفت: انرژی مهمترین زیرساخت توسعه در جامعه است.

به گزارش عرش نیوز،عبدالمحمد زاهدی دقایقی پیش در مراسم افتتاح این پروژه اظهار کرد: ساخت نیروگاه CHP دیواندره در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه کارآفرین با سرمایه‌گذار چند تفاوت عمده دارد، گفت: سرمایه‌گذار کسی است که با سرمایه در اختیارش طرح‌هایی را گرفته و دارایی خود را برای اجرای آنها هزینه می‌کند که این کار ارزشمند است.

استاندار کردستان افزود: کارآفرین علاوه بر سرمایه‌گذاری کارهای باارزشی که از سرمایه‌گذاری مهم‌تر است را انجام می‌دهد.

زاهدی خاطرنشان کرد: مهمترین ویژگی کارآفرین، خلاقیت و نوآوری است و خلاقیت این مجموعه موجب شده از یک نیروگاه چند نوع بهره‌برداری انجام شود.

وی تصریح کرد: تولید انرژی و جلوگیری از هدررفت انرژی و احداث استخر ورزشی برای جوانان و همچنین شهربازی در این نیروگاه موجب صرفه‌جویی و استفاده از انرژی اضافی در آن می‌شود.

زاهدی گفت: احداث این نوع نیروگاه‌ها در کشور موجب می‌شود که سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط بتوانند سرمایه‌های خود را به کار گرفته و جمع این نیروگاه‌ها و سرمایه‌ها حجم عظیمی از انرژی را تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه انرژی مهمترین زیرساخت توسعه در هر جامعه است، گفت: یک کشور در حال توسعه باید زیرساخت‌های این کار را مرتب افزایش دهد که یکی از این زیرساخت‌ها انرژی برق است.

استاندار کردستان سیاست عمده دولت را حمایت از بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود: امکانات دولتی پاسخگوی نیازهای کشور نیست و باید سرمایه بخش خصوصی و در کنار آن تعقل، تفکر و خلاقیت نیروها به کارگیری شود.

وی افزود: دولت یازدهم بنا دارد بخش خصوصی را حمایت و با استفاده از توان آنها کشور را به توسعه بیشتر برساند.

زاهدی خواستار حمایت دستگاه‌های اجرایی استان از بخش خصوصی شد و گفت: تسهیل و تسریع مراحل صدور مجوز و امور اداری یک وظیفه و رسالت همگانی برای مدیران کردستان است.

وی با بیان اینکه به طول کشیدن پروژه‌ها هدر رفت سرمایه‌های کشور را به دنبال دارد، گفت: لازم است سیستم اداری و صدور مجوزها و استفاده از سرمایه‌های انسانی و مادی مورد دقت نظر همه ما باشد.

زاهدی تصریح کرد:‌ توسعه‌یافتگی و پیشرفت استان با تسریع در کار و استقبال عملی از سرمایه‌گذار و کارآفرین محقق می‌شود و باید تلاش کنیم در عرصه اقتصادی که یک میدان مسابقه است، موفق‌تر از دیگران باشیم.

وی در پایان با یادآوری وعده خود پیرامون کلنگ‌زدن طرح‌ها به شرط آغاز اجرای کارف گفت: همچنان به این گفته خود پایبندم و آن را دنبال می‌کنم.

در ادامه این مراسم فرماندار دیواندره اظهار کرد: وضعیت نیروگاه CHP این شهرستان حضور سرمایه‌گذار و نیروی متخصص کار و خود منطقه است که این امر خود نوعی ثروت محسوب می‌شود.

بهرام فاتحی افزود: ثروت در دنیای امروز صرفا مادیات نیست و دانش و تخصص در هر منطقه و خطه‌ای خود ثروتی عظیم به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه خط قرمز من در بخش اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری گفت: در صورتی که ادارات شهرستان سرمایه‌گذاران را مورد بی‌مهری قرار دهند، با برخورد تند من مواجه می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه باید نیروهای خلاق و کارآفرین را پاس‌ داشت، تصریح کرد: این امر در راستای اجرای سیاست‌های 44 قانون اساسی یک ضرورت است./فارس

کد مطلب: 273477