توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سردار نقدی در روانسر:
خون شیعه و سنی در دفاع از حق به هم آمیخته شده است
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۱
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز خون شیعه و سنی در دفاع از حق به هم آمیخته شده است که شهدای اهل سنت در سیستان و بلوچستان نمونه بارزی از این خون‌ها است.
به گزارش عرش نیوز و به نقل از روابط عمومی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) کرمانشاه، سردار محمدرضا نقدی در همایش هفته وحدت در مسجد جامع روانسر اظهار داشت: تمامی وجود پیامبر گرامی اسلام (ص) برای امت اسلام برکت بود.

وی افزود: مردم عربستان آنقدر جاهل بودند که افراد با سواد آنها از تعداد انگشتان دو دست تجاوز نمی‌کرد و آنقدر به قلب‌های سخت و ناآگاه دچار بودند که فرزند خود را زنده به گور می‌کردند و با کوچکترین بهانه شمشیر می‌کشیدند به گونه‌ای که ۸۰ جنگ را به پیامبر اسلام (ص) تحمیل کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: این بیابان بی‌آب و علف ظرف ۳۰ یا چهل سال به جایی رسید که ابرقدرت‌های آن روز در برابرش زانو زدند و رهبران این تمدن‌ها از میان امت اسلام برگزیده شد.

سردار نقدی با اشاره به تحول بعد از انقلاب اسلامی ایران در کشور گفت: کشوری که حتی اجازه انتخاب شاه خودش، استاندار خودش و فرماندار خودش را نداشت امروز با فروش روزانه کمتر از یک میلیون بشکه نفت به این توان علمی و نظامی رسیده است و به عنوان یکی از برترین کشورهای عالم در حال اداره شدن است و این برای دشمنان ملت پذیرفتنی نیست.

وی گفت: درست مثل همان صدر اسلام که تمدن‌های برتر در برابر حکومت اسلامی کرنش کردند دشمنان این ملت مجبور می‌شوند که در برابر قدرت این ملت سر تعظیم فرود بیاورند.

وی خاطر‌نشان کرد: امروز در عراق و یمن و در کل منطقه، کشورهای غربی با تمام توان نظامی حضور دارند اما مجبور می‌شوند در برابر ایران اعتراف کنند که به قدرت ایران نیازمند هستند.

وی تصریح کرد: روی آوردن به اسلام در کشورهای غرب همه آنها را وحشت زده کرده و فکر می‌کنند که اگر روند مسلمان شدن مردم آنها با همین شکل ادامه پیدا کند درصد بالایی از مردم جهان تا پایان این قرن به اسلام روی آورده‌اند.

وی به قدرت ملت‌های آزاده و مسلمان در جهان امروز اشاره کرد و گفت: می‌بینیم کشورهایی که با عملیات‌های مختلف می‌توانستند کشورهای ضعیف را به راحتی تصرف کنند امروز در برابر منطقه کوچک غزه سه بار بزرگترین ارتش دنیا را به خط کردند و هر سه بار شکست خوردند.

سردار نقدی با اشاره به هدف راه‌اندازی گروهک‌های تکفیری در منطقه خاطرنشان کرد: راه‌اندازی گروهک‌های تکفیری دو هدف دارد که هدف نخست آن این است که یک چهره خشن، جنایتکار و آدمکش را از اسلام به مردم خود که دسته دسته در حال گرایش به اسلام هستند معرفی کنند.

وی افزود: هدف مهمتر تکفیری‌ها تفرقه‌افکنی است و می‌آیند در نجف و در کربلا و در اماکن مقدسه بمب زیر پای زائران می‌گذارند تا شیعه را علیه اهل سنت تحریک کنند اما می‌بینیم که بیداری مثال زدنی شیعه و سنی این توطئه را ناکام گذاشته است.

وی گفت: رسانه‌هایی به راه انداخته‌اند تا شیعه را علیه سنی و سنی را علیه شیعه تحریک و برنامه پخش کنند و امروز ۹۳ شبکه به زبان فارسی وجود دارد که مأموریت آنها توهین به مقدسات شیعه و سنی از زبان افرادی است که خود را روحانی این مذاهب معرفی می‌کنند گویی که در این دو مذهب فقط یک فتوا صادر شده و آن توهین به مذاهب یکدیگر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: باید بیشتر از هر زمان دیگر هوشیار باشیم و به فضل خداوند ملت ما امروز از مردم مدینه در صدر اسلام و از مردم کوفه در دوران امیرالمومنین(ع) آگاه‌تر هستند که باید قدر این آگاهی و بصیرت را بدانیم.

سردار نقدی با شاره به سیاست دیگر دشمن برای تفرقه‌افکنی، گفت: سیاست دشمن فقط تفرقه میان شیعه و سنی نیست بلکه آنها حتی تفرقه میان خود این مذاهب را در دستور کار دارند که فتنه ۸۸ به فرموده مقام معظم رهبری فقط برای ایجاد شکاف میان ملت ایران بود و همین طور تفرقه میان اهل تسنن با اهل تسنن مثل همان اتفاقی که در مصر رقم زدند.

وی افزود: همان قدر که خداوند متعال ما را با هم همدل و صمیمی خواسته است دشمنان خدا ما را از هم پراکنده می‌خواهند و خداوند نه تنها میان مسلمانان توصیه به وحدت می‌کند بلکه میان همه موحدین این توصیه و تأکید به وحدت را دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: دستاورد امروز هفته وحدت تحکیم وحدت و همدلی است و سنی و شیعه همه محب اهل بیت(ع) هستند و این از عمق وجود آنها برخواسته است.

وی افزود: امروز خون شیعه و سنی در دفاع از حق به هم آمیخته شده است که شهدای اهل سنت در سیستان و بلوچستان نمونه بارزی از این خون‌ها است که در مواجهه با تروریست‌ها ایستاده‌اند و ما برای هم قربانی می‌شویم و همه مشکلات را از سر راه بر می‌داریم تا وعده خدا برای به قدرت رسیدن مستضعفین عالم محقق شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 353171