توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام: مرز مهران برای بازگشت روزانه 100 هزار زائر آمادگی دارد
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۶
استاندار ایلام تاکید کرد: امکانات لازم برای بازگشت روزانه 100 هزار زائر عتبات عالیات به کشور از طریق مرز بین المللی مهران فراهم شده است.
 
 به گزارش عرش نیوز؛ 'محمدرضا مروارید' گفت:درآستانه اربعین حسینی، در روزهای اخیر تعداد زیادی زائر به شهرهای مذهبی عراق سفر کرده اند که بعد از آیسین اربعین بتدریج به کشور باز می گردند.

به گفته وی، با توجه به فاصله کمتر مرز مهران با شهرهای کربلا و نجف نسبت به سایر مرزهای کشورمان زوار این مرز را برای ورود به کشور انتخاب می کنند بنابراین امکانات برای ورود روزانه 100 هزار نفر به ایران در این مرز فراهم است.

مروارید افزود: خوشبختانه هماهنگی و همکاری بسیار خوبی میان دستگاه های اجرایی، انتظامی و خدمات رسان استان ایلام برای فراهم کردن بهترین شرایط خروج و ورود زوار در این مرز ایجاد شده و مقام های محلی با بسیج امکانات، برای ورود خیل عظیم زائران حرم اباعبدالله الحسین (ع) آماده شده اند.

وی اضافه کرد: بیش از 400 هزار نفر تاکنون از مرز مهران برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی به عراق سفر کرده اند و پیش بینی می شود در سه روز آینده این تعداد به 800 هزار نفر برسد.

به گفته مروارید، امکانات طرف عراقی در آن سوی مرز برای خدمات دهی به زائران پاسخگوی این حجم از زوار نیست بنابراین از راهپیمایان اربعین حسینی می خواهیم برای سهولت در تردد به عراق از سایر مرزهای رسمی (شلمچه و چزابه) نیز در روزهای آینده استفاده کنند.

استاندار ایلام گفت: نیروهای انتظامی و بویژه پلیس راه نیز در طول دو هفته گذشته تلاش های فراوانی برای حفظ نظم و امنیت و جلوگیری از حوادث رانندگی در مسیرهای منتهی به مرز مهران انجام داده و خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر بروز مشکل برای زوار دریافت نشده است.

پایانه مرز رسمی و بین المللی مهران در 90 کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام از دو هفته پیش به این سو به عمده ترین و اصلی ترین مسیر خروج زوار عتبات عالیات و عزاداران حسینی برای حضور در آیین های سوگواری اربعین در کشور عراق تبدیل شده است.

محرم سال گذشته در روزهای نزدیک به اربعین حسینی 500 هزار نفر از این مسیر به کشور همسایه سفر کردند.

مسوولان استان ایلام پیش بینی کرده اند برای شرکت در اربعین حسینی حجم سفر و خروج زوار از پایانه مرزی مهران به 800 هزار نفر برسد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 341075