توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بزرگترین دومینوی فجر انقلاب اسلامی کشور در بیرجند اجرا می‌شود
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۰
بیرجند- مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از اجرای بزرگترین دومینوی فجر انقلاب اسلامی کشور با نماد محمد پیامبر رحمت در بیرجند خبر داد.
به گزارش عرش نیوز: محمدحسین قریشی ظهر پنجشنبه در نشست خبری کمیته دانشجویی دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه بزرگترین دومینوی فجر انقلاب اسلامی کشور در بیرجند برگزار می‌شود، اظهارکرد: این دومینو به دلیل اهانت مجله فرانسوی به پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) با نماد محمد پیامبر رحمت به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه این دومینو ۱۳ بهمن ماه اجرا می شود، ادامه داد: این دومینو از ۸۰ هزار قطعه ساخته می‌شود که در نوع خود بی‌نظیراست.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: پیش از انقلاب هیچ موسسه آموزش عالی در خراسان جنوبی وجود نداشته که به برکت انقلاب در حال حاضر هشت دانشگاه در شهر بیرجند فعالیت دارد.

قریشی با بیان اینکه دانشجویان در دانشگاه بیرجند در ۴۰ کد رشته دکترا تحصیل می‌کنند، افزود: همچنین این دانشگاه دارای ۱۲۸ کدرشته کارشناسی ارشد و ۱۰۰ رشته کارشناسی است.

تحصیل ۱۳ هزار دانشجو در دانشگاه بیرجند

وی اضافه کرد: در مجموع در دانشگاه بیرجند ۱۳ هزار دانشجو تحصیل می‌کنند و همچنین پنج دانشکده اقماری زیر نظر دانشگاه بیرجند در شهرستان‌های استان فعال است.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجرانقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون در خراسان جنوبی ۴۸ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند، افزود: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون در همه شهرهای استان دانشگاه راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه بیرجند در سطح کشور از لحاظ کیفی و کمی وضعیت بسیار مطلوبی دارد به گونه‌ای که از نظر قبول شدن دانشجویان در مقاطع بالاتر این دانشگاه رتبه چهارم را کسب کرده است.

قریشی از برگزاری ۳۰ عنوان برنامه به مناسبت دهه فجر در دانشگاه بیرجند خبر داد و افزود: در این ایام چهار پروژه عمرانی در دانشگاه بیرجند افتتاح می‌شود که شاخص‌ترین این پروژه‌ها افتتاح خوابگاه سرو(۴) دانشگاه بیرجند با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خواهد بود.

وی گازرسانی به پردیس شهدای این دانشگاه و محوطه‌سازی دانشکده کشاورزی را از دیگر پروژه‌های عمرانی این نهاد عنوان کرد و افزود: عمده فعالیت‌های این نهاد در این ایام فرهنگی است.

منبع: مهر
کد مطلب: 361370