توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد
«بارش برف» در استانهای نیمه شمالی از شنبه/ کاهش ۶ درجه‌ای دما در کشور
جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۲
به تدریج از بعد از ظهر شنبه بارش برف و وزش باد در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، غرب کردستان، شمال زنجان، شمال قزوین، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و از اواخر وقت در خراسان شمالی و بارش برف و باران و وزش باد در گیلان، مازندران و گلستان خواهیم داشت.
به گزارش عرش نیوز، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی از بعد از ظهر شنبه ضمن عبور امواج تراز میانی از نوار شمالی، نفوذ مجدد توده هوای سرد را بر نوار شمالی خواهیم داشت که پیامد آن بارش برف و باران و وزش باد در استانهای ساحلی خزر و بارش برف و وزش باد در شمال غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و به تدریج در بخشهایی از شمال شرق خواهد بود.

 
روز یکشنبه همچنان با بارش برف و باران در استانهای ساحلی خزر و بارش پراکنده برف در بخشهایی از شمال غرب و شمال شرق مواجه خواهیم بود و از بعد از ظهر این روز از میزان بارشها در سواحل نیز کاسته می‌شود؛ دریای خزر نیز از اواخر شنبه و روز یکشنبه مواج است.

 
بر این اساس وضع هوای مناطق فوق به این شرح پیش‌بینی می‌شود:

 
شنبه 95/9/27: به تدریج از بعد از ظهر این روز بارش برف و وزش باد در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، غرب کردستان، شمال زنجان، شمال قزوین، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و از اواخر وقت در خراسان شمالی و بارش برف و باران و وزش باد در گیلان، مازندران و گلستان خواهیم داشت.

 
یکشنبه 95/9/28: بارش برف و باران و وزش باد در گیلان، مازندران،گلستان و بارش برف در خراسان شمالی را شاهد خواهیم بود.

 
لازم به ذکر است با ماندگاری توده هوای سرد بر روی کشور، دمای هوا از یکشنبه تا روزهای پایانی هفته بین 3 تا 6 درجه کاهش می‌یابد.

 
همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه در جاده‌های کوهستانی شمال غرب‌، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و شمال شرق به سبب بارش برف و مه آلودگی با لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید مواجه خواهیم بود؛ از این رو توصیه می‌شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارات ا حتمالی به عمل آید.

 
پیش‌بینی می‌شود که از اواخر یکشنبه و طی روز دوشنبه موج بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب کشور را تحت تاثیر قرار دهد./منبع:باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»
کد مطلب: 391179
 
 


پربازدیدترین