توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
30 هزار میلیارد ریال در صنعت نفت استان سرمایه گذاری می شود
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
نماینده مردم حوزه شمال استان ایلام در مجلس شورای اسلامی از سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد ریالی به منظور توسعه میادین نفتی این استان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛احمد شوهانی جمعه شب با حضور در مسجد جامع مهران در جمع عزاداران حسینی گفت: در صورت تحقق این مهم، تا پایان امسال شش هزار نفر از جوانان و افراد بیکار نقاط مختلف استان ایلام بویژه شهرستان مهران در حوزه نفتی و شرکت های خصوصی نفتی فعال بکار گرفته می شوند.

وی به اجرای طرح سامانه گرمسیری در مهران نیز اشاره کرد و افزود: با استفاده از 8 میلیارد دلار سرمایه گذاری دو سد بزرگ در کنجانچم و چنگوله ساخته می شود که بخشی از عملیات اجرایی سد کنجانچم شروع شده و برای اجرای سد چنگوله نیز تا پایان امسال مسوولان قول هایی داده اند.

شوهانی سپس با اشاره به موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری در مهران و ضرورت راه اندازی و تجهیز فرودگاه قدیمی مهران برای این امر مهم، تاکید کرد: بدون تحقق این مهم، ایجاد منطقه آزاد تجاری ناممکن است.

وی بیان کرد: بطور جدی دنبال تجهیز و راه اندازی فرودگاه قدیمی مهران که یکی از زیرساخت های مهم توسعه منطقه آزاد تجاری است، هستیم که در دستور کار دولت و مجلس نیز قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان های ایلام، مهران، ملکشاهی، سیوان، ایوان و سیروان در مجلس شورای اسلامی همچنین از تخصیص 400 میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی و چهاربانده کردن مسیر مهران به ایلام خبر داد و گفت: در صورت حل مشکلات مالی دولت، جاده مهران به ایلام به بزرگراه تبدیل می شود.

شوهانی اظهار کرد: طرح احداث کارخانه های فولاد و سیمان مهران نیز نهایی شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 326306