توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیش از پنج هزار و 600 سند به روستائیان فیروزکوهی اعطا شد
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۱
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فیروزکوه از اعطای پنج وهزار و 681 جلد سند روستایی به روستائیان این شهرستان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز:
ˈحسین کیانیˈ اظهار کرد: مطابق آخرین تقسیمات کشوری ۹۰ پارچه آبادی، مزرعه، سکوتنگاه های موقت و دائم و روستا درشهرستان فیروزکوه وجود دارد.

وی افزود: از این تعداد ۵۲ روستا دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار هستند که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف به تهیه طرح هادی برای آنان است.

کیانی افزود: تا سال ۹۰ طرح هادی در تمامی این روستاها مورد مطالعه و تهیه شد و چهار روستای دیگر شامل ˈشیخ وزاˈ، ˈجلیل آبادˈ، ˈکندیانˈ و ˈفرح آبادˈ در سرشماری سال ۹۰ برای تهیه طرح اضافه شدند.

وی خاطرنشان کرد: اسامی روستاهای فوق الذکر با هماهنگی بخشداری مرکزی و فرمانداری برای تامین اعتبار و اجرای طرح های هادی به استان اعلام شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: تاکنون پنج هزار و ۶۸۱ جلد سند به روستائیان اعطا شد و ۳۰۰ جلد سند دیگر در اداره ثبت اسناد شهرستان منتظر پرداخت هزینه است.

وی تاکید کرد: واگذاری اسناد منازل به روستاییان به معنای خاتمه دادن به بسیاری از نزاع و درگیرهای برخی از روستاییان و کاهش پرونده های قضایی است.

کیانی ادامه داد: از مجموع طرح های تهیه شده در روستاها، طرح هادی ۲ روستا بازنگری شد، طرح ۹ روستای دیگر در دست بازنگری است و طرح ۱۱ روستا برای تامین اعتبار در سال ۹۳ کاندید شده است.

وی بیان کرد: از روستائیان عزیز درخواست می شود برای خرید، فروش، ساخت، تفکیک و تغییر کاربری املاک و هرگونه مستحدثات حتما طبق مفاد قانونی قانون منع فروش اراضی فاقد کاربری مسکونی عمل کرده و از بنیاد مسکن استعلام کنند.

این مقام مسوول همچنین با اشاره به اعطای فقط هشت سند در سطح شهر فیروزکوه، خاطرنشان کرد: مغایرت بین کاداستر نقشه های بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد از جمله مشکلات اعطای سندهای شهری است که طولانی شدن روند اعطای سند نیز به همین دلیل است.

وی خاطرنشان کرد: طی هفته های گذشته با برگزاری سلسله نشست هایی با ادارات منابع طبیعی، راه و شهرسازی و ثبت اسناد، مشکلات این حوزه در حال کاهش است.
منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 306605
 
 
 


پربازدیدترین