توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مرکز رفاهی فرهنگیان در داراب راه‌اندازی می‌شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس از راه‌اندازی مرکز رفاهی فرهنگیان در داراب خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، حمیدرضا آذری عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش داراب با بیان اینکه آموزش و پرورش ایران در بدترین شرایط اقتصادی است، اظهار داشت: وضعیت آموزش و پرورش ایران مناسب نیست و باید به دنبال برنامه‌ای برای رفع مشکلات آن بود.

وی راه برون رفت از مشکلات آموزش و پرورش را توجه به منابع انسانی، محتوا و تغییر ساختار آموزش و پرورش دانست و گفت: با مدل جدید آموزشی، توجه ویژه به منابع انسانی و ایجاد انگیزه در بین فرهنگیان می‌توان ساختار آموزش و پرورش را تغییر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس تصریح کرد: اگر حقوق معلمان را سه برابر کنیم ولی در ساختار آموزش و پرورش تغییر ایجاد نشود در واقع در عمل کاری انجام نداده‌ایم.

وی با بیان اینکه اشتباهات در ساختار سبب نقل و انتقال فرهنگیان از شهرستان‌ها به مراکز استان شده است، افزود: اگر در جامعه‌ای عدالت آموزشی آسیب ببیند آن جامعه دچار عقده‌های روانی می‌شود زیرا عدالت در آموزش و پرورش مانند اکسیژن است.

آذری با انتقاد از طبقه‌بندی مدارس در آموزش و پرورش، عنوان کرد: توجه به مدارس خاص به آموزش و پرورش ضربه می‌زند.

وی خاطر‌نشان کرد: شورای آموزش و پرورش داراب در بحث درآمد‌زایی جایگاه دوم استان را دارد با توجه به این موضوع مرکز رفاهی معلمان در داراب تاسیس و راه‌اندازی می‌شود.

عبدالرضا قاسم‌پور، فرماندار داراب نیز در این جلسه با اشاره به پراکندگی و گستردگی شهر‌ستان داراب با بیش از ۳۰۰ روستا، گفت: نبود منابع مالی مدارس این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه شهرستان داراب دارای ۴۰۰ مدرسه و ۵ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه ۳۲ هزار دانش‌آموز در مدارس این شهرستان مشغول به تحصیل هستند از مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس خواستار توجه ویژه به مدارس داراب هستیم.

حجت‌الاسلام رضا صادقی، امام جمعه داراب نیز در این جلسه با تاکید بر حفظ وحدت و همدلی مسئولان و مردم گفت: همه دولت‌ها در داراب منشاء خدمات بوده‌اند بنابراین باید از سیاه‌نمایی پرهیزکرد و خدمات دولت‌ها را زیر سوال نبرد.

وی با بیان اینکه کار مسئولان را مردم باید قضاوت کنند، افزود: شعار و عمل همه مسئولان باید یکی باشد و هر مسئولی به نوبه خود در رشد و توسعه شهرستان گام بردارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 338204