توصيه مطلب 
۱
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار خراسان شمالی:
همایش ملی میقات‌الرضا (ع) بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت‌هاست
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی، برگزای همایش ملی میقات‌الرضا (ع) را بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت‌ها و امکانات موجود عنوان کرد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدرحیم نوروزیان در آستانه برگزاری همایش ملی میقات‌الرضا (ع) در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این استان از جمله خدماتی که نیاز مسافران و زائران به ویژه زائرانی که در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس هستند و از بقاع متبرکه دیدن می‌کنند را امکانات اقامتی و اسکان موقت زائران و راهنمای زوار، در اختیار قرار دادن چادر، سرویس‌های بهداشتی بین راهی و ... دانست.
وی گفت: باید این امکانات ابتدایی و مقدماتی برای زائران فراهم باشد و همچنین در کنار این امکانات، ارائه ملزومات و محصولات فرهنگی آن منطقه نیز در دستور کار قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی برگزاری همایش ملی میقات‌الرضا (ع) را بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت‌ها و امکانات موجود عنوان کرد و ادامه داد: همایش‌ میقات‌الرضا (ع) باید معرف جایگاه امامزادگان در طول تاریخ کشور، ارائه‌کننده پیشنهاد‌ها و طرح‌های تحول‌آفرین، تدوین راهکارهای تخصصی و بنیادین در حوزه گردشگری و زیارتی باشد.
بر اساس این گزارش؛ همایش ملی میقات‌الرضا (ع) در راستای تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران بارگاه رضوی، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده با حضور شماری از مسئولان کشوری و استانی در سمنان برگزار می‌شود.
این همایش به منظور آشنا کردن هر چه بیشتر مردم و مسئولان با طرح میقات‌الرضا(ع) و نیز تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران حرم امن رضوی دوم بهمن ماه جاری در استان سمنان برگزار می‌شود.
طرح میقات‌الرضا(ع) به منظور ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران حرم مطهر رضوی در ۶ استان منتهی به مشهد مقدس شامل سمنان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا می‌شود.
کد مطلب: 358509
 
 
 


پربازدیدترین