توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دادستان اردبیل:
۱۱۳ هکتار از اراضی ملی اردبیل رفع تصرف شد
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: در یک ماه گذشته ۱۱۳ هکتار از منابع طبیعی و اراضی ملی در استان اردبیل رفع تصرف شده است.
به گزارش عرش نیوز؛ناصر عتباتی ظهر امروز در نخستین جلسه کمیته وضعی و انتظامی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در مورد اراضی ملی اردبیل اظهار داشت: با متصرفان و معارضان به اراضی ملی در استان اردبیل برخورد قاطع و قانونی انجام می‌شود که در همین راستا در یک ماه گذشته 113 هکتار از منابع طبیعی و اراضی ملی در استان اردبیل رفع تصرف شده است.

وی با بیان اینکه از هرگونه ساخت و ساز نیز در محدوده منابع طبیعی و اراضی ملی مقابله شده و این اماکن با س‍پری کردن روند قانونی و حکم صادره تخریب می‌شوند٬ گفت: در این زمینه تا کنون 117 پرونده تشکیل شده و به ساخت و سازهای غیرقانونی در این اراضی رسیدگی می‌شود تا پس از رای حکم صادره اقدام لازم در مورد آنها انجام شود.

عتباتی با تاکید بر انجام بررسی‌های لازم در زمینه مبارزه با تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی بیان کرد: باید تهدیدهای اراضی ملی و منابع طبیعی استان بررسی شده و راهکارهای مقابله با آن بررسی و شناسایی شود تا بتوانیم در این زمینه با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی عمل کرده و جلوی تخریب و از بین رفتن این سرمایه‌های ملی را بگیریم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با تشریح ضرورت شناسایی دقیق منابع طبیعی و اراضی ملی استان افزود: باید وضعیت و محدوده دقیق از اراضی مشخص شود و برای جلوگیری از تخریب و تصرف آن دستگاه‌های مرتبط با تلاش و جدیت وارد شده و با معارضان و متصرفان این اراضی با قاطعیت برخورد قانونی داشته باشند.

وی با تاکید بر اجرای دقیق احکام در این زمینه تصریح کرد: باید احکام صادره در این زمینه با جدیت دنبال شده و در کنار آن پرونده‌های موجود در این زمیینه به روز شوند تا بتوانیم با استفاده از اطلاعات به روز و جدید در این زمینه با دقت عمل بیشتری عمل کنیم.

عتباتی اظهار کرد: در کنار برخورد قهری و قانونی با متصرفان و معارضان به اراضی ملی و منابع طبیعی استان باید پیشگیری از این موارد انجام شده و مد نظر قرار گیرد تا امر مبارزه با تصرفات و ساخت و سازهای غیرمجاز منابع طبیعی و اراضی ملی در استان اردبیل تسهیل شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 352703