توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تردد خودروها در گردنه های طارم - زنجان و خدابنده - همدان با زنجیرچرخ امکانپذیر است
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۹
رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: هم اکنون در گردنه های طارم - زنجان و خدابنده - همدان به دلیل بارش برف ، کولاک موضعی و لغزندگی سطح جاده، تردد خودروهای عبوری با زنجیرچرخ امکانپذیر است.
به گزارش عرش نیوز؛مسعود خوشکام افزود: بارش برف از اوایل بامداد امروز در زنجان آغاز شده و در زمان حاضر نیز در گردنه های 'سازین، گوگجه ییلاق و آق بلاغ' در محور ارتباطی خدابنده - همدان و گردنه 'خانچای' در محور زنجان - طارم، رانندگان باید از زنجیرچرخ استفاده کنند.

وی با بیان اینکه اغلب محورهای ارتباطی زنجان به دلیل بارش برف لغزنده است، اظهار کرد: در محور زنجان - طارم با بارش برف، راهداران پرتلاش از شب گذشته با انجام عملیات نمک پاشی و تیغ زنی مسیر را برای تردد خودروها هموار می کنند ولی با این وجود ، وقوع کولاک های موضعی و لغزندگی سطح جاده استفاده از زنجیرچرخ را ضروری کرده است.

خوشکام تصریح کرد: راهداران این اداره کل با انجام عملیات نمک پاشی و تیغ زنی تلاش می کنند از وقوع هرگونه سوانح رانندگی احتمالی در محورهای ارتباطی برفگیر و کوهستانی این استان پیشگیری به عمل آورند.

سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان نیز گفت: اکثر محورهای مواصلاتی این استان به ویژه گردنه ها به دلیل بارش برف و باران لغزنده است و رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند با دقت و احتیاط کامل رانندگی کنند.

سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی افزود: رانندگان عبوری از محورهای ارتباطی این استان مقررات راهنمایی و رانندگی را به دقت رعایت و از سرعت بالا، شتاب و عجله بی مورد و سبقت غیرمجاز خودداری و برای جلوگیری از وقوع تصادفات با سرعت مطمئنه حرکت و فاصله طولی را نیز حفظ کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352901