توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی:
هواپیمایی اترک از پلکان خراسان شمالی برای گرفتن ایرلاین استفاده کرد
يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۴
رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی گفت: شرکت هواپیمایی اترک از پلکان این استان برای گرفتن ایرلاین استفاده کرد.

به گزارش عرش نیوز،قاسم جعفری با اشاره به افتتاحیه نمایشی این شرکت در شهریور سال گذشته به فرودگاه بجنورد اظهار کرد: متأسفانه این افتتاحیه تاکنون به اختتامیه تبدیل شده است.

وی گفت: من در همان مراسم افتتاحیه هم به این نکته تاکید کردم که این شرکت به وعده‌های خود پایبند باشد.

جعفری با تاکید بر اینکه ممانعت این هواپیمایی از پرواز به فرودگاه بجنورد برخلاف تعهداتی بوده که به سازمان هواپیمایی کشور داده است، افزود: هم‌اکنون نیاز مردم این استان به پروازهای مختلف به ویژه پروازهای صبحگاهی و نوبت عصر در مسیرهای مختلف قابل توجه است.

وی اضافه کرد: قرار بود تا با برقراری پروازهای اترک این نیاز استان تأمین شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

جعفری تاکید کرد: این شایسته نیست که با وجود وعده‌های مدیران شرکتی که از محل تسهیلات مربوط به این استان اقدام به خریداری هواپیما کرده‌اند، برقراری پروازها به فرودگاه بجنورد محقق نشود.

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس با اشاره به پیگیری این موضوع از طریق کمیسیون‌های مجلس گفت: هواپیمایی اترک چند ماه قبل از سال جدید نیز قول داده بود تا پس از انجام تعمیرات هواپیما، اقدام به برقراری پروازها به فرودگاه بجنورد کند.

به گزارش فارس، شرکت هواپیمایی اترک شهریور سال گذشته نخستین پرواز خود به فرودگاه بجنورد را با حضور رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور، انجام داده که برخی این پرواز را نمایشی خواندند.

از آن زمان تاکنون هیچ پروازی از سوی این شرکت هواپیمایی به فرودگاه مرکز خراسان شمالی انجام نشده است و این هواپیمایی به بهانه عدم تأمین امکانات پروازی از برقراری پروازها به فرودگاه بجنورد سرباز می‌زند.

هم اکنون پروازهای مختلف توسط این هواپیمایی در مسیرهایی چون: مشهد، بوشهر، رشت، کیش  انجام می‌شود./فارس

کد مطلب: 265106