توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
منطقی: فناوری در آمدزایی و توسعه ثروت ملی نقش مهمی دارد
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
رییس انجمن مدیریت فناوری ایران براثر گذاری و نقش فناوری در بخشهای مختلف تاکید کرد و گفت: فناوری نقش بسیار مهمی در صنایع، در آمد زایی و توسعه ثروت ملی دارد.
به گزارش عرش نیوز؛'منوچهر منطقی' روز سه شنبه در حاشیه برپایی چهارمین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس مدیریت فناوری درگفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا یکی از دلایل توجه به این نوع مدیریت این است که مسوولان و شرکت های صنعتی باید بدانند که فناوری نقش اساسی در ایجاد درآمد و ثروت دارد اما این مهم هنوز در کشور و در بخش های مختلف جای خود را به خوبی بازنکرده است.

وی هدف از برگزاری این کنفرانس را تبادل نظر میان متخصصان دانشگاهی و فنی عنوان کرد و گفت: زمانی که یافته های علمی بخش صنعت و دانشگاه پای خود را به این عرصه بازکند می توان به در آمد زایی و کسب ثروت بیشتر در بخش های مختلف امیدوار بود.

منطقی برپایی پنل های تخصصی در این کنفرانس را بسیار مهم دانست و گفت: خروجی این پنل ها به طور یقین در اتخاذ تصمیمات و برنامه ریزی درست توسط سیاستگذاران و مدیران از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس انجمن مدیریت فناوری ایران در مورد جایگاه ایران در منطقه و سطح جهان در حوزه فناوری گفت: در سطوح مختلف علمی و صنعتی شاهد ورود فناوری هستیم، در بخش هایی در سطوح نازل تر و در بخش هایی هم حرف هایی برای گفتن در سطح منطقه داریم.

وی تصریح کرد که یکی از اهداف کنفرانس این است که بتوانیم با توجه به توانمندی ها و دستاوردهایی که در این زمینه داریم نقش خود در منطقه و نیز شمال آفریقا را توسعه دهیم و امیدوارم درسالهای آینده به سطح بالاتری دست پیدا کنیم.

رییس چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری افزود: در حوزه های دفاعی ، هوافضا ، صنایع ، دارو سازی ، مخابرات ، نفت و موسسات دانش بنیان به پیشرفت های خوبی دست پیدا کرده ایم که توانسته در ایجاد درآمد اثر گذار باشد.

منطقی در پاسخ به دیگر سووال ایرنا که تعامل این حوزه با دیگر کشورها در چه سطحی است گفت: در سطح منطقه تعامل خوبی داریم و تلاش می کنیم تجارب خود را به دیگران منتقل و تجارب آنها را با برپایی این نوع کنفرانس ها داشته باشیم، در بسیاری از کنفرانس های مرتبط که در سایر کشورها برگزار می شود حضور پیدا می کنیم که در برخی موارد مقالات اساتید دانشجویان کشور در فهرست مقالات علمی برتر قرار گرفته است.

وی در مورد تاثیر تحریم ها در این حوزه و حضور کشورها افزود: در این کنفرانس سعی کردیم کشورهایی را دعوت کنیم که به لحاظ سیاسی موردی نداشته باشند، برخی کشورها به دلیل فضای روانی و مباحث سیاسی موجود تمایل به حضور دارند.

منطقی چشم انداز این حوزه را در آینده نزدیک روبه توسعه دانست و گفت: درمنطقه حضور خوبی داریم و امیدواریم در چند سال آینده در جهان نیز با توجه به توان متخصصان ایرانی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

چهارمین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری که از روز دوشنبه در مرکز همایش های بین المللی کیش جریان دارد و عصر امروز با ارائه مباحث تخصصی به کار خود پایان خواهد داد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 337601