توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قائم مقام سازمان بهزیستی:
جذب پنج هزار میلیارد ریال مشارکت های مردمی در بهزیستی
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰
قائم مقام رییس سازمان بهزیستی در امور مشارکت های مردمی گفت: پنج هزار میلیارد ریال مشارکت مردمی امسال در بهزیستی کشور جذب شده است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام والمسلمین «عبدالرحیم شهسواری» روز یکشنبه در سومین نشست شورای مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی استان مرکزی افزود: حضور و مشارکت عمومی شهروندان در فعالیت های خیرخواهانه سرمایه اصلی حیات این سازمان است.

وی بیان کرد: جذب مشارکت های مردمی در این نهاد حمایتی پارسال هشت هزار میلیارد ریال بود که به منظور استفاده در فعالیت های خیرخواهانه جمع آوری شد.

قائم مقام سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 60 درصد این رقم معادل پنج هزار میلیارد ریال محقق شده است.

شهسواری ادامه داد: امروز بیش از 152 ماموریت در حوزه های اجتماعی و فرهنگی بر عهده بهزیستی است که با اعتبار محدود دولتی ارائه خدمات کیفی و کامل به مددجویان میسر نیست و خیرخواهان باید در صحنه باشند.

وی بیان کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تلاش برای فرهنگ سازی مهارت های زندگی در جامعه از وظایفی است که بهزیستی خود را متعهد به آن می داند.

قائم مقام سازمان بهزیستی افزود: موفقیت بهزیستی به عنوان بزرگترین نهاد خدمات رسان حوزه اجتماعی بدون پشتوانه مردمی میسر نیست و مشارکت آگاهانه و هدفمند خیران در این بخش ها اثرگذاری مستقیم دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی در افزایش جلب مشارکت های مردمی امری ضروری است.

«شکرالله حسن بیگی» ادامه داد: مطبوعات و رسانه ها با ظرفیت های سازنده و بالقوه خود می توانند در مشارکت پذیری عمومی جامعه سهیم باشند.

وی بیان کرد: آموزه های دین مبین اسلام بر حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه تاکید داشته و در این راستا ائمه معصومین پیشتاز بوده اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: تهیه بانک اطلاعاتی جامع خیران و مددجویان بهزیستی نیازمند عزم جهادی است تا سرعت خدمت رسانی و کیفیت در ارائه آن را بهبود بخشد.

حسن بیگی اضافه کرد: استان مرکزی به جهت بهره گیری از صنایع بزرگ، ظرفیت مناسبی در جلب مشارکت مردمی و خیران دارد.

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اسلام دینی است که به همه ظرفیت های مورد نیاز بشری توجه کرده که تاکید بر فعالیت در امور خیرخواهانه و انفاق از این جمله است.

حجت الاسلام والمسلمین «سید علی حسینی پور» افزود: جلب مشارکت عمومی شهروندان در فعالیت های عام المنفعه نیازمند اعتماد است که مردم به بهزیستی اعتماد کرده اند.

وی ادامه داد: توانمند سازی جامعه هدف بهزیستی از ماموریت های خطیر این سازمان و نیازمند برنامه ریزی و کار کارشناسی است.

وی اظهار کرد: بانک اطلاعاتی به روز در حوزه آسیب های اجتماعی می تواند در هدایت و همراهی کارشناسان و تصمیم سازان برای ترمیم این معضلات اجتماعی راهگشا باشد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 330707