توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در سمنان:
تخصیص اعتبار در سفرهای استانی براساس شاخص جمعیت انجام می‌شود
دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴
مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: تخصیص اعتبارات در سفرهای استانی دولت یازدهم، براساس شاخص جمعیت صورت می‌گیرد.

به گزارش عرش نیوز از سمنان،علی اکبر حاج محمدی بعد از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان سمنان اظهار داشت: اگر این شاخص در سفر استانی به سمنان هم ملاک قرار می‌گرفت، اعتبارات تخصیصی به این استان نیز به کمتر 6 هزار میلیارد ریال می‌رسید.

وی ادامه داد: این در حالی است که با تلاش مسئولان استانی و مساعدت دولت، اعتبارات تخصیصی مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهور به زادگاهش 9.4 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به سفرهای کاروان تدبیر و امید به استان‌های مختلف به میزان تحقق وعده‌های دولت در این سفرها پرداخت و خاطرنشان کرد: در مجموع تاکنون 54 درصد مصوبات سفرهای استانی دولت یازدهم محقق شده است.

وی اضافه کرد: دولت می‌کوشد که تا پایان کار این دولت بخش اعظم وعده‌های خود در سفرهای استانی را عملیاتی کند.

حاج محمدی با اشاره به میزان تحقق وعده‌ها در سفرهای استانی این دولت با دولت قبل، ارزش مصوبات سفرهای استانی دولت قبل را 211 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: تنها 36 درصد این مصوبات به ارزش 66 هزار میلیارد ریال در دولت‌های نهم و دهم محقق شد.

وی در بخش دیگری از این نشست به طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی اشاره و تصریح کرد: دولت مصمم به عملیاتی کردن این طرح ملی است.

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به مشکلات استان سمنان در بخش تامین منابع آبی، گفت: علاوه بر طرح انتقال آب خزر به استان سمنان، دولت یازدهم امسال بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و نوسازی شبکه‌های آبرسانی این استان پیش‌بینی کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با اجرایی شدن این پروژه‌ها و چند پروژه در حال مطالعه سدسازی، مشکل کمبود آب در بخش‌های شرب و کشاورزی این استان مرتفع شود.

کد مطلب: 390701