توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:
پرداخت زکات باعث فزونی نعمت و رحمت خداوند است
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۶
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: پرداخت زکات یکی مهم‌ترین ارکان دین اسلام و از واجبات بوده، چرا که عمل به فریضه زکات موجب فزونی نعمت، رحمت و مغفرت خداوند می‌شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی صبح امروز در جلسه شورای زکات آذربایجان غربی که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن همه افراد را توصیه و ملزم به پرداخت زکات کرده است.

 
وی افزود: زکات پرداخت بخشی از مال معین و مشخص بوده که افراد باید آن مقدار مال را از زندگی خود خارج کرده و در اختیار امت اسلامی قرار داده تا به مصارف دولتی برسد.

 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: پرداخت زکات باعث تزکیه روح و تطهیر فرد از گناه شده و رشد اجتماعی و شخصیتی فرد را در جامعه به دنبال دارد.

 
قریشی با اشاره به برکات زکات تصریح کرد: پرداخت زکات باعث تقسیم مال به‌طور مساوی بین مسلمانان شده و ملت را به سمت رشد، شکوفایی و پیشرفت می‌کشاند.

 
وی افزود: پرداخت زکات یکی مهم‌ترین ارکان دین اسلام و از واجبات بوده، چرا که عمل به فریضه زکات موجب فزونی نعمت، رحمت و مغفرت خداوند می‌شود.

 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به اهمیت پرداخت زکات در ماه رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: پرداخت زکات در زندگی دنیوی، اخروی، مادی و معنوی فرد تاثیر بسزایی دارد.

 
قریشی گفت: همانطور که امام صادق نیز بیان کردند، قبولی نماز و روزه در گرو قبولی زکات بوده، زیرا که با پرداخت زکات می‌توان گوشه‌ای از مشکلات نیازمندان، فقیران و مستمندان را حل کرد.
کد مطلب: 283502