توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس فدراسیون دوچرخه سواری: موفقیت های کسب شده در اینچئون توجه مسئولان را به این رشته جلب کرده است
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۸
رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: کسب مدال های رنگین در اینچئون موجب شد این رشته باردیگر مورد توجه مسوولان ورزش کشور قرار گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛'خسرو قمری' شامگاه چهارشنبه در مجمع عمومی سالیانه هیات دوچرخه سواری آذربایجان غربی افزود: کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز در بازی های آسیایی اینچئون از نظر کیفی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین موفقیت کشور در این رشته بود.

وی گفت: پس از بازی های آسیایی جایگاه دوچرخه سواری در بین مسوولان کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و به ویژه آحاد مختلف مردم بیشتر شده است.

وی همچنین اعلام کرد: ظرفیت درآمدزایی در دوچرخه سواری بسیار بالاست و در صورتی که بتوانیم در حوزه باشگاه داری و تیم داری وارد این رشته شویم درآمدهای قابل توجهی به دست می آید.

وی اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی در این زمینه قوی سبقت را از سایر استان ها گرفته و هم اکنون باشگاه های پتروشیمی و شهرداری این استان سالیانه بیش از 20 میلیارد ریال درآمد در این رشته کسب می کنند.

قمری افزود: راهیابی به المپیک 2016 ریودوژانیرو مهمترین هدف فدراسیون دوچرخه سواری است که با حمایت های ویژه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برنامه های مدونی برای آن تنظیم شده که در فرصت باقی مانده اجرایی می شود.

وی ادامه داد: این فدراسیون با توجه به برنامه ریزی میان مدتی که تا آغاز المپیک دارد تعهد به کسب سه الی چهار سهمیه برای المپیک دارد.

قمری در خصوص توسعه دوچرخه سواری در آذربایجان غربی گفت: این استان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و منابع طبیعی موجود می تواند در رشته کوهستان به موفقیت های زیادی برسد و از مسوولان هیات درخواست می کنم در این بخش سرمایه گذاری و برنامه ریزی خاصی داشته باشند.

وی ادامه داد: هیات دوچرخه سواری استان فعالیت خوبی ندارد و من از مسوولان و دست اندرکاران این هیات می خواهم تا پایان سال جاری و در فرصت باقی مانده اقدام به برچیدن تمام حواشی موجود و پرداختن به کارهای فنی و اجرایی این رشته کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: عدم حضور بخش خصوصی در کنار ورزش حرفه ای این استان موجب شده شاهد کاهش تیم های ورزشی در لیگ های کشور باشیم که این امر جای بسی تاسف دارد.

علی خلیلی اظهار کرد: مسوولان هیات های ورزشی برای رفع این نقیصه باید در عملکرد مدیریتی خود تمهیداتی بیاندیشند که با درآمدزایی بیشتر، هزینه های جاری هیات به نوعی تامین شود که این امر نیاز به برنامه ریزی دقیق و حساب شده دارد.

وی ادامه داد: اجرای طرح استعدادیابی و برگزاری دوره های آموزشی علاوه بر درآمدزایی می تواند موجب شناسایی و جذب ورزشکاران نخبه برای هیات های ورزشی شود تا بتوانند نیروی انسانی خوبی را جذب تیم های ورزشی خود کرده و برای آینده ورزشی استان پشتوانه سازی کنند.

خلیلی گفت: استفاده از منابع سخت افزاری سایر ارگان ها و سازمان های دولتی در برگزاری همایش همگانی دوچرخه سواری از دیگر برنامه هایی که باید مورد توجه مسوولان هیات دوچرخه سواری قرار گیرد.

رییس هیات دوچرخه سواری استان گفت: امکانات سخت افزاری موجود در این هیات به هیچ وجه جوابگوی نیازهای ورزشکاران نیست و ما نیاز به حمایت فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان برای رفع موانع موجود هستیم.

علی اسدی افزود: برگزاری مراحل اول و دوم تور آذربایجان در خرداد ماه امسال، میزبانی مرحله نهایی رقابت های لیگ دسته یک کشور در بخش جاده، برگزاری مسابقات قهرمانی استان و چندین همایش همگانی دوچرخه سواری به مناسبت های مختلف از جمله عملکرد هیات استان طی سال جاری است.

وی اظهار کرد: در نظر داریم با هماهنگی شورای برون مرزی یک دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری با دعوت از تیم های کشورهای همجوار استان در شهرستان ارومیه برگزار کنیم که از هم اکنون در حال برنامه ریزی آن هستیم.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 353009