توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استفاده از خودرو‌های عمومی ایمن‌تر از خودروهای شخصی است
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱
مدیر کل سازمان حمل و نقل و پایانه های استان زنجان با بیان اینکه استفاده از خودرو‌های عمومی ایمن‌تر از خودروهای شخصی است گفت: باید فرهنگ استفاده از خودروهای عمومی در بین مردم پر رنگ شود.
به گزارش عرش نیوز؛علی رحمتی شامگاه یکشنبه در آخرین روز از هفته ایمنی راهها در بین کارکنان پلیس راه افزود: توجه به بحث ایمنی راهها و آمادگی برای مقابله با حوادث رانندگی باید برنامه ریزی لازم در دستور کار قرار داد.

وی اظهار داشت: فرهنگ سازی و آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی از مهمترین اهداف این سازمان است و برای تحقق این امر مهم اقدامات لازم را انجام می دهد.

مدیر کل سازمان حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت:طی هفت ماهه سالجاری تصادفات جاده ای در استان زنجان ۱۰ درصد افزایش داشته است.

رحمتی تاکید کرد: در این راستا۸۵ درصد تصادفات رانندگی در محورهای مواصلاتی استان زنجان مربوط به ناوگان غیر عمومی، ۷. ۰ درصد مینی بوس، یک درصد اتوبوس و ۱.۱۳ درصد نیز کامیون بوده است.

وی نقش رسانه‌ها را در کاهش تلفات جاده‌ای بسیاردانست و گفت: بیشتر تصادفات ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی و فرهنگ ضعیف رانندگی در بین مردم است.

مدیر کل سازمان حمل و نقل و پایانه های استان زنجان تصریح کرد: باید مردم به این تفکر برسند که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نه تنها به نفع خودشان است بلکه باعث کاهش هزینه های اضافی به دولت می شود.

رحمتی افزود: طی هفته ایمنی راهها ۳ هزار و ۵۰۰  کلاه ایمنی بین موتورساران توزیع شد.

وی ابراز کرد: متاسفانه بیش از ۷۵ درصد از تصادفات فوتی در استان زنجان را مورتوسواران به خود اختصاص  می دهند و علت این امر هم عدم استفاده از کلاه ایمنی است.


منبع:مهر
کد مطلب: 331003