توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم است
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای امروز تهران با 40 عدد افزایش در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد رستگاری' افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

وی ادامه داد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا به لحاظ آلایندگی این ذرات با 40عدد افزایش نسبت به روز گذشته عدد 127 را نشان می دهد.

رستگاری افزود: در شبانه روز گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از 37 به 42 (پاک) و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 53 به 72(سالم) افزایش داشته است.

وی درمورد آلوده ترین مناطق تهران نیز اظهار کرد: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه 20) با 164، سوهانک (منطقه 4) با 158، اقدسیه (منطقه 1) با 155 و پارک سلامت (منطقه 17) با 154 در شرایط ناسالم و آلوده ترین مناطق تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه های پونک (منطقه5) با 81، شهرداری منطقه 15 با 88 و شهرداری منطقه 10 با 94 به عنوان مناطق کمتر آلوده در 24 ساعت گذشته در شرایط سالم قرار داشتند.

رستگاری تصریح کرد: براساس پیش بینی هواشناسی ، آسمان تهران اکنون ابری قسمتی نیمه ابری در پاره ای نقاط دارای غبار محلی است و انتظار می رود شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز مناطق ناسالم شهر خودداری کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 341101