توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه دهدشت:
دوستی با آمریکا مصداق همراهی با حکومت فاسد یزیدی است
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۹
امام جمعه دهدشت دوستی با آمریکا و استکبار را مصداق همراهی با حکومت فاسد یزیدی دانست.
به گزارش عرش نیوز، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع)، اظهار کرد: امام حسین(ع) آگاهانه و برای دفاع از ارزش‌های اسلامی به میدان و جبهه حق علیه باطل شتافتند.

امام جمعه دهدشت گفت: قیام عاشورا نماد صلح و عدالت است و اگر امام حسین (ع) در برابر یزید تسلیم می‌شد اسلام اینگونه شناخته نمی‌شد.

حسینی با اشاره به چهره پلید و مفسد یزید،ابراز کرد :امام حسین(ع) باوجود توانایی مقابله با دشمن قبل از نبرد برای دفاع از آرمان‌های دین مبین اسلام جان خود و اهل بیت‌شان را فدای گسترش اسلام ناب محمدی کردند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین درس عاشورا عزت‌مداری است،بیان کرد: امام حسین (ع) با رد بیعت یزیدیان زیربار علم ظلم و ذلت نرفتند و درس آزادگی و ایثار را برای جهانیان به ارمغان گذاشتند.

حسینی آمریکا را یزید زمان دانست و عنوان کرد: امروز آمریکا و متحدانش همچون یزید هستند و پیوند اخوت و دوستی با آنها مصداق همراهی با حکومت فاسد یزیدی است.

وی احیای ارزش‌های اسلام و ترویج امر به معروف و نهی از منکر را از اهداف قیام ابا عبدالله برشمرد و تصریح کرد: اقدام وحشیانه اسیدپاشی در اصفهان را محکوم می‌کنیم و گذاشتن این امر به پای آمران به معروف را از دسیسه‌های دشمن برای بد و خشن جلوه دادن دین مبین و مهربان اسلام است.

حسینی تذکر لسانی نرم و همراه با ملاطفت را وظیفه آمران به معروف و ناهیان از منکر دانست و تصریح کرد: جریان اسیدپاشی اصفهان هیچ ربطی به فریضه امر به معروف ندارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 326199
 
 
 


پربازدیدترین