توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
5 ایستگاه سنجش پارامترهای آلاینده هوا در شیراز نصب شد
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: در جلسه کارگروه آلودگی هوا مصوب شد که تا پایان سال 94 تعداد 5 ایستگاه سنجش پارامترهای آلاینده هوا در شیراز نصب شود.
به گزارش عرش نیوز؛حسینعلی  ابراهیمی کارنامی توضیح داد: در دومین جلسه کارگروه آلودگی هوای کلانشهر شیراز، با اشاره به اهمیت این ایستگاهها در تصمیم گیریها بویژه در مواقع بحران گفت: بر اساس مطالعات انجام شده 10 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در کلانشهر شیراز مورد نیاز است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ادامه داد: در این جلسه با توجه به محدودیت منابع  مالی با نصب و راه اندازی تعداد 5 ایستگاه تا پایان سال 94 موافقت و مقرر شد که هزینه نصب و راه اندازی دو  ایستگاه بر عهده  محیط زیست استان،دو ایستگاه بر عهده شهرداری شیراز و یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا را فرمانداری شیراز بر عهده بگیرد.

وی افزود: براساس طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر شیراز که مطالعات آن در سال 1384 توسط دانشگاه شیراز انجام شده تعداد 10 ایستگاه سنجش پارامترهای آلاینده هوا بر اساس جمعیت و تراکم پذیری مناطق شهری در سطح شهر شیراز مورد نیاز است.

ابراهیمی با ابراز خرسندی از تصویب راه اندازی 5 ایستگاه گفت: در حال حاضر شهر شیراز دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا دارد که یک ایستگاه در دروازه کازرون و دیگری در میدان امام حسین(ع) نصب  است که راه اندازی این 5 ایستگاه اقدام مهمی در مدیریت پایش هوای شهر شیراز ایفا می کند

منبع:مهر
کد مطلب: 328296